Fyll i din e-postadress för gratis uppdateringar om OK Milan Aktiva
Du är redan följare. Får du inga mejl kan du redigera dina Notisinställningar under Mina uppgifter.
Klicka på bekräftelselänken i det mejl vi skickat dig för att börja ta emot uppdateringar från OK Milan Aktiva.
Aktiva
Följ oss för uppdateringar
Stadscup nr 4 pågår från 16 februari till 22 februari. Det går dock givetvis att skriva ut en karta och genomföra stadscupen även efter denna period. Det är samma princip som "Veckans bana", alltså att man skriver ut sin karta själv och springer/går sin bana när man vill.
Stadscup nr 4 har parkering samt start och mål vid Norvalla IP. Omklädningsrummen med dusch och toa hålls öppna för allmänheten.
Den korta banan är 3,3 km och den långa banan är 5 km. Kontrollerna med nummer 31, 32 och 33 är markerade med en liten plastskärm med reflex, övriga kontroller saknar markering.
På Eventor finns kartorna för egen utskrift och länk till vägvalsanalys på Livelox. Några kartor kommer även finnas att hämta i klubbstugan, i kartförrådet vid herrarnas omklädningsrum.
Kom ihåg att ta med pannlampa (för kvällslöpning) och att visa hänsyn i trafiken och att klä er synligt med reflexer.
Träningen är öppen och kostnadsfri för klubbmedlemmar och övriga intresserade.
Välkomna!
| Fyrklöver - Lindebygden | 29 apr, 18:00 |
| Veteran - KFUM Örebro | 30 apr, 09:30 |
| Sala OK - Långdistans | 1 maj, 11:00 |
| Tiomila - Tranås | 2 maj, 12:00 |
| Veteran - Tylöskog | 7 maj, 09:30 |
Kommentera
Du måste logga in för att kommentera