Fyll i din e-postadress för gratis uppdateringar om Oxelösunds IK P-15
Du är redan följare. Får du inga mejl kan du redigera dina Notisinställningar under Mina uppgifter.
Klicka på bekräftelselänken i det mejl vi skickat dig för att börja ta emot uppdateringar från Oxelösunds IK P-15.
P-15
Följ oss för uppdateringar
På bara två helger har vi spelat två cuper – och vilket resultat vi har fått med oss!
Vi har spelat en fantastisk fotboll, kämpat för varandra och verkligen visat vilken otrolig lagkänsla vi har. Men det som imponerar allra mest är hur vi har uppträtt tillsammans. Som världens bästa lag!
Alla har stöttat varandra, peppat, kämpat och haft kul tillsammans. Oavsett resultat i matcherna har vi stått där som ett lag – med glädje, energi och en sammanhållning som verkligen är något extra.
Det är precis det här som gör vårt lag så speciellt. Vi spelar för varandra, vi kämpar för varandra och vi har riktigt roligt tillsammans!
Två cuper. Två fantastiska helger. Massor av bra fotboll. Och framför allt – ett otroligt lag!
Stort tack till alla spelare, ledare och föräldrar som gör det här möjligt. Nu fortsätter vi bygga vidare på det här – tillsammans!
Vilket gäng! Vilket lag!
| Hargs BK P 16 från Medel (borta) | 16 aug, 13:00 |
| Träning | 18 aug, 17:00 |
| Träning | 20 aug, 17:00 |
| Södertälje FF P2015 Blå (hemma) | 23 aug, 10:00 |
| Träning | 25 aug, 17:00 |
Instämmer 👏👏👏👏👏
RapporteraRapportera