Fyll i din e-postadress för gratis uppdateringar om Oxelösunds IK P-15
Du är redan följare. Får du inga mejl kan du redigera dina Notisinställningar under Mina uppgifter.
Klicka på bekräftelselänken i det mejl vi skickat dig för att börja ta emot uppdateringar från Oxelösunds IK P-15.
P-15
Följ oss för uppdateringar
Om någon undrade om gårdagens fotbollssspelande skulle sitta kvar i benen idag så är svaret: ja, förmodligen. Men det satt även kvar en massor med vilja, laganda och pannben.
Vilken match vi gör! Trots att några ben kanske protesterade lite extra efter gårdagens äventyr så kämpade vi för varandra från första till sista minuten. Det var en sån där insats där man ser att fotboll är en lagsport – när någon blev trött sprang en lagkamrat lite extra, och tillsammans fick vi jobbet gjort.
Extra plus också till dagens kioskverksamhet som höll högre tempo än många allsvenska anfall. Stort tack till alla föräldrar som hjälpte till och såg till att allt runt omkring fungerade klockrent. Ni var lika viktiga för laginsatsen som vi var på planen!
Nu laddar vi batterierna, vilar de mest slitna musklerna och tar med oss känslan från idag. Grymt jobbat allihop!
| Träning | 4 jun, 17:00 |
| Hölö-Mörkö IF P16 (borta) | 6 jun, 11:00 |
| Träning | 9 jun, 17:00 |
| Träning | 11 jun, 17:00 |
| Björkviks IF PF 15-16 Björkviks IF (hemma) | 14 jun, 10:00 |
|
|
Fotbollscamp för barn i juni – OIK öppnar anmälan |
| 19 maj | Bollskolan 2026 |
| 11 maj | Veckans nyheter |
| 21 apr | Föreningsshopen |
❤️💪💪
RapporteraRapportera
Så roligt å se den glädjen som finns hos alla spelar. Å hur de stöttar varandra
RapporteraRapportera
❤️�💪bra jobbar alltihop
RapporteraRapportera
Så duktiga 💪💛💙
RapporteraRapportera