Fyll i din e-postadress för gratis uppdateringar om Oxelösunds IK P-14
Du är redan följare. Får du inga mejl kan du redigera dina Notisinställningar under Mina uppgifter.
Klicka på bekräftelselänken i det mejl vi skickat dig för att börja ta emot uppdateringar från Oxelösunds IK P-14.
P-14
Följ oss för uppdateringar
Hej i sommarvärmen,
Hoppas ni har en fin ledighet.
Vi njuter av sommaren men börjar också fundera lite kring vår cup och planeringen kring den.
Vi kommer att bo i stugor, 4-bädd. Det kommer att vara 1 vuxen i 6 av stugorna och i 1 stuga kommer några killar få sova själva. De vuxna som följer med och sover är: Sara, Markus, Fredrik, Robin (Arvids pappa) och Jonna/Daniel (Oscars mamma/pappa).
TACK till er föräldrar som sagt att ni kan sova med oss. Vi skulle önska att en till vuxen följer med och sover med killarna (är bara sovningen som vi behöver hjälp med), så slipper vi 2 stugor utan vuxen (räcker med en stuga är vår gissning 😉). Stugindelningen ser ni nedan, vem har möjlighet att följa med?
Vi har 2 lag anmälda, vilket betyder mycket speltid för killarna.
Detta är en väldigt mysig liten cup där vi bor på campingen där även spelplanen finns, så ingen logistik.
Vi kommer att hänga tillsammans allihopa, trots att vi är uppdelade i 2 lag när vi spelar. Det kommer att finnas badmöjligheter, men med endast i vuxet sällskap.
Spelschemat hittar ni HÄR.
Stugindelningen kommer att se ut som följer:
Stuga 1- Vuxen: Jonna/Daniel
Oscar, Alexander, Hugo K
Stuga 2- Vuxen: Fredrik
Liam H, Hugo W, Safi
Stuga 3- Vuxen: Sara
Vilgot, Vilde, Merhawi
Stuga 4- Vuxen: Robin
Hector, Biniam, Muqsiteen
Stuga 5- Vuxen: Vakant
Jacob, Isac, Rai
Stuga 6- Vuxen: Markus
Elias, Meron, Aron
Stuga 7:
Melker, Fille, Arvid, Isak
~~~~~~~~
Packlista, lagindelning preliminärt schema och tid för avfärd kommer nästa helg!
Heja OIK!
| Träning | 30 jul, 16:45 |
| Träning | 3 aug, 17:00 |
| Kolmården cup | 4 aug, 07:00 |
| Träning | 4 aug, 16:45 |
| Träning | 6 aug, 16:45 |
Kommentera
Du måste logga in för att kommentera