Fyll i din e-postadress för gratis uppdateringar om Oxelösunds IK P-12
Du är redan följare. Får du inga mejl kan du redigera dina Notisinställningar under Mina uppgifter.
Klicka på bekräftelselänken i det mejl vi skickat dig för att börja ta emot uppdateringar från Oxelösunds IK P-12.
P-12
Följ oss för uppdateringar
Kanske har ni redan sett att det bokats upp matcher i kalenderiet här på sidan. Vi har förberett för 11 matcher och den första ska spelas redan på lördag, 5 juni. Det kommer med kort varsel iom dem lättade restriktionerna och OK från fotbollsförbundet.
Inför varje match kommer vi att kalla dem som ska vara med och spela just den matchen. För att det bli en bra match för våra barn med lagom mycket speltid och enkelhet i byten så kommer vi att vara 9-10 spelare per match.
Vi kommer förbereda alla spelare på vårt upplägg under träningen imorgon, men prata gärna även ni med era barn om varför inte alla kam vara med på alla matcher.
Däremot kommer vi såklart se till att alla får spela match under kommande säsong! Är man inte kallad nu i helgen så är troligen nästa chans en hemmamatch redan den 13 juni.
| Träning | 4 jun, 18:15 |
| Triangelns IK P2012 (borta) | 6 jun, 14:30 |
| Träning | 9 jun, 18:15 |
| Träning | 11 jun, 18:15 |
| Värmbols FC P2012 (hemma) | 13 jun, 11:00 |
|
|
Fotbollscamp för barn i juni – OIK öppnar anmälan |
| 19 maj | Bollskolan 2026 |
| 11 maj | Veckans nyheter |
| 21 apr | Föreningsshopen |
Suparat, kan du smsa mig på tfn 0735-250133. Jag behöver en e-postadress till er för att ni ska kunna bli tillagda som föräldrar till Latte, så att kan få en kallelse.
RapporteraRapportera