Fyll i din e-postadress för gratis uppdateringar om Oxelösunds IK F-18
Du är redan följare. Får du inga mejl kan du redigera dina Notisinställningar under Mina uppgifter.
Klicka på bekräftelselänken i det mejl vi skickat dig för att börja ta emot uppdateringar från Oxelösunds IK F-18.
F-18
Följ oss för uppdateringar
Hej,
Hoppas alla haft en fin påskhelg!
Träningstider:
Nu ser vi fram emot att få komma ut och träna i det fria. Vi har dealat lite med några andra lag i OIK och kommit fram till en bra setup för våren som följer:
Från nästa vecka:
Onsdagar 17-18.15 på KG (Ramdalen) - detta är en lånad tid vi kan använta medan vi väntar på vår normala tid och plast på äkta gräs.
Från ca v.20 (beroende på när gräsplanerna är klara):
Onsdagar 18-19 på Klubbisplanerna (utanför Medley).
På så vis har vi en och samma träningsdag, och lite mer tid att landa efter skolor, fritids och jobb inför träningen. Nu finner ni alla träningar i kalendern.
Kakor
Nu är kakorna redo för upphämtning!
De kan med fördel hämtas redan imorgon onsdag mellan 15-18 på Djungelvägen 23.
Om denna tid inte passar kontaktar ni Daniel Edlund på 070-2235209 för att komma överens om en annan tid för upphämtning.
Föräldramöte
Denna säsong kommer vi att behöva ställa upp och anordna lite mer aktiviteter för att barnen ska få matchträning samt för att stötta kubben. Det handlar om att annordna sammandrag i maj, att vara matchvärd i augusti samt att hjälpa till och annordna Kustcupen i oktober.
Vi tror även att det finns andra frågor att diskutera, såsom hur vi ska använda lagkassan och övriga tankar kring laget och fotbollen i övrigt. Tränarna/lagledare träffas i nästa vecka. Tanken är därför att bjuda in till föräldramöte inom de kommande veckorna, på samma tid som tjejernas träningstid. Kallelse kommer.
Mvh
Malin och tränarna
| Träning | 13 maj, 18:00 |
| Träning | 20 maj, 18:00 |
| Sammandrag - Prel. tider | 24 maj, 08:00 |
| Träning | 27 maj, 18:00 |
| Träning | 3 jun, 18:00 |
Just nu är det 4 stycken som hämtat sin beställning. Går bra att hämta efter 18 nu ikväll också
RapporteraRapportera
Tack för påminnelsen, kommer på momangen! 😀
RapporteraRapportera