Avbryt
Börja följ

Fyll i din e-postadress för gratis uppdateringar om Nykvarns SK P 2014 / 2015

Följ

P 2014 / 2015

Följ oss för uppdateringar
Följ
Nykvarns SK
Fotboll
P 2014 / 2015

Skriv i gästboken

1000 tecken kvar

Gästbok

  • för 13 dagar sedan Li Bäck

    Hej,
    Nu i veckan är det många som går på fotbollsskolan. Vi vet att de brukar vara trötta barn efter men tänkte ändå köra träningarna enligt plan. På måndag kommer vi köra mer lek än fys och på tisdag kör vi lugn träning med fokus på skott, straffar och ”frilek”. Mer ett tillfälle att hänga ihop som lag. Torsdag kör jag träning med de som kan men jag vill ha minst 6 st närvarande så se till att besvara kallelsen, annars ställs det tillfället in.

    Rapportera

    Rapportera

  • för 17 dagar sedan Inga Ucaikina

    Hej finns det någon som har varit intresserad att gå på fotbollskolan men missat att anmälla? Noel har fått förhinder och kan inte närvara så det finns en ledig plats istället för han. Hör av er till mig på tel nr 0735257038 😊

    Rapportera

    Rapportera

  • för 18 dagar sedan Joakim Gäverström

    Elias mår dåligt och blir hemma idag från fysen

    Rapportera

    Rapportera

  • 4 jun Li Bäck

    Vi beräknas vara tillbaka vid KGP 22:30.

    Rapportera

    Rapportera

  • 1 jun Li Bäck

    Obs! Ny plats för dagens fys. Vi håller till i Ladvreta lekplats. Ligger i anslutning till Mejselvägen.

    Rapportera

    Rapportera

  • 23 maj Inga Ucaikina

    Är Charbel föräldrar på väg till NSK kiosken? Ni har kioskpass efter oss nu från kl 14:00.

    Rapportera

    Rapportera

  • 21 maj Noura Nor93@hotmail.se

    Charbel kan tyvärr inte komma idag.
    Mvh Noura

    Rapportera

    Rapportera

  • 19 maj Svetlana Trivicevic

    Danijel kan tyvärr inte komma idag.
    Mvh/Svetlana

    Rapportera

    Rapportera

  • 16 maj Li Bäck

    På måndagens fysträning får vi besök av en friidrottstränare som kommer visa oss löpstegsträning. Missa inte
    Jag vill också skicka en extra uppmaning till alla att se till att era barn är med på fysträningarna. Konditionsträning kombinerat med styrketräning är väldigt viktigt för att orka spela fotboll och minskar risken för skador framåt!

    Rapportera

    Rapportera

  • 14 maj Maria Karlsson

    Leo är lite sen idag

    Rapportera

    Rapportera