Fyll i din e-postadress för gratis uppdateringar om Nosaby IF P-2010
Du är redan följare. Får du inga mejl kan du redigera dina Notisinställningar under Mina uppgifter.
Klicka på bekräftelselänken i det mejl vi skickat dig för att börja ta emot uppdateringar från Nosaby IF P-2010.
P-2010
Följ oss för uppdateringar
Pga att alla planerade redan har gjort 4 av 5 träningar så kommer lagen upp redan idag. Dom som inte är med är pga tidigare meddelade återbud.
2019-05-19 11:00 Hörby FF Grå - nosaby IF Blå Samling 10:15 Ledare Joel Lindstedt
Wilson, Gabriel, Diego, Albin S, Malick, Elias, John
2019-05-18 10:00 Kristianstad FC Organge - Nosaby IF Gul Samling 09:15 Ledare Andy Persson
Petter, Melvin, Ibrahim, Algot, Fares, Ada, Besnik
2019-05-18 10:00 Nosaby IF röd - Önnestad BoIF Samling 09:15 Ledare Andreas Rejnbo
Albert, Gustav, Albin N, Viktor, Tage, Love, Wilson
Kiosk: Viktor & Tage
2019-05-19 10:00 Nosaby IF vit - VMA IK Samling 09:15 Ledare Jimmy Lindh
Edwin, Anton, Elis, Filip, Otto, Ervin, Liam
Kiosk: Ervin & Anton
För info angående byte under matcherna så tycker vi inte att fördelarna varit fler än nackdelarna med att enbart byta i pauserna så vi väljer att överge detta. Blev lättare att hålla koll på byte men många som inte orkar 15 minuter i matchtempo och för dom som spelar 2 perioder på rad blev det också jobbigt.
-Vid någon form av problem, t ex hitta till rätt idrottplats, ni blir sena eller liknande kontakta ansvarig ledare för det laget ni spelar i den helgen.
-Kom i tid till samlingarna. Vi samlas 45 minuter innan matchstart. Vid bortamatcher så gäller samlingstiden för platsen där matchen spelas. Ni som har kiosken på hemmamatcher behöver vara på plats 60 minuter innan matchstart då ledarna inte kommer ha tid att instruera er efter samlingstiden.
-Vid hemmamatcher byter vi om gemensamt på idrottplatsen, finns möjlighet till dusch efteråt. Bortamatcherna kommer vi ombytta till.
-Samtliga spelare kommer spela på samma position under hela matchen, dvs den som är t ex målvakt står hela matchen.
-Vi coachar laget, ni föräldrar hejjar på laget! Det är omöjligt för barnen att ta instruktioner från 2 håll, dessutom så är det bara vi som vet vilka instruktioner dom fått från början, dvs att ni kan säga till dom att göra tvärtemot vad vi sagt.
-Domaren dömmer matchen.
👍
RapporteraRapportera
👍
RapporteraRapportera
Toppen.
RapporteraRapportera
👍
RapporteraRapportera
Ok
RapporteraRapportera
👍
RapporteraRapportera