Avbryt
Börja följ

Fyll i din e-postadress för gratis uppdateringar om Mölntorps IK Brottning

Följ

Brottning

Följ oss för uppdateringar
Följ
Mölntorps IK
Brottning
Brottning

Skriv i gästboken

1000 tecken kvar

Gästbok

  • 22 maj 2007 Thomas Bergström

    Har du någonsin prövat att tävla i simning iförd vinterkläder och du tävlar mot en person i en simdräkt? Dessutom har du inte varit i vattnet på ca två år. Jag tror ingen har gjort det men att alla kan förstå känslan. Tänk sen att din motståndare har ett jobb där alla fika raster (ca 6 stycken per dag)innebär att du tävlar mot dina arbetskollegor i simning. Då kan du tänka dig att det mesta talar emot dig under denna tävling.

    Ungefär så kan man sammanfatta pingismatchen.

    //Thomas

    Rapportera

    Rapportera

  • 21 maj 2007 Erik Sörbring

    Hugo/

    Ta på dig glasögonen och titta en gång till då! Pingis på onsdag efter träningen kanske? Om nån är sugen så hör av er till mig i förväg så tar jag med racket.

    Rapportera

    Rapportera

  • 21 maj 2007 hugo

    trodde schema över pingst skulle finnas på hemsidan
    mvh
    hugo

    Rapportera

    Rapportera

  • 18 maj 2007 Anna

    Grattis joakim! :) nu vill jag se ditt vandringspris när jag kommer till er i sommar!
    Ha det så kul på kalaset på onsdag! :)

    Rapportera

    Rapportera

  • 16 maj 2007 Erik Sörbring

    Klubbledningen såg allvaret i situationen efter måndagens utskåpning i pingis av diverse pappor och annat löst folk. Därför påkallade de förstärkning från Växjö i form av Thomas B som fick till uppgift att försöka få ned mig på jorden igen.

    Man kan säga att det gick väl rätt bra för honom. Han lyckades faktiskt vinna ett set under 3 stycken 5-setsmatcher och lyckades returnera flera servar. Thomas kämpade väl men har inte så goda förutsättningar när det gäller bollspel.

    Jag hinner inte komma på träningen ikväll men vi ses på onsdag. Se till att träna med boll under veckan så ni kan ta några fler poäng av mig nästa gång.! Trevlig helg!

    Rapportera

    Rapportera

  • 16 maj 2007 Irre

    Jag vill gratulera Jocke till din gild sko, du är väl värd den. Och någon pingismatch har jag inte hört om. Vilken dag är det Thomas?? Erik har inte skrytit så det nått norra Munktorp iallafall.

    Rapportera

    Rapportera

  • 15 maj 2007 Jocke

    Hej alla kompisar!!

    Jag fyller 10 år idag och jag skulle vilja bjuda alla mina brottarkompisar på kalas..
    Det blir i brottarlokalen 23 Maj efter träningen.. Hoppas det blir en lite avkortad så det inte blir så sent..

    Alla är välkomna vill ni så kan ni ringa mamma (Hanna) 070-5554457 så hon kan planera och ta med fika så det räcker åt alla...

    Men vi börjar med att träffas i morron på träningen

    Ses då!!! :)

    Rapportera

    Rapportera

  • 15 maj 2007 Thomas Bergström

    Nu är biljetten bokad till Kolbäck eftersom Lillen har accepterat en match. Den kommer att gå av stapeln strax före 19.00.

    //Thomas

    Rapportera

    Rapportera

  • 15 maj 2007 Thomas Bergström

    Härmed utlyses en utmaning för att få ner lillkillen på jorden. Han börjar växa lite snabbt nu. På grund av detta kommer en av sveriges största bolltalanger att gästa kolbäck för en pingismatch mot lillen. Vi får se om han mottar inbjudan. Under dagen kommer sidan att uppdateras för att alla ska få svar om lillen vågar ställa upp.
    Match ikväll? Bordtennis.
    Thomas Bergström mot Erik Sörbring? Om Erik vågar.

    Kul med Hartans sko förresten och det verkar som att det är två stycken som är väl värda denna sko. Grattis Jocke och Camilla.

    //Thomas

    Rapportera

    Rapportera

  • 15 maj 2007 Jocke Karlsson

    Hej!!

    Jag vill bara tack så mycket för att jag fick Guldskon.
    Jag är så stolt så jag vet inte vad jag ska säga utom att jag ska göra mitt bästa i fortsättningen också.
    Tack igen :)

    Rapportera

    Rapportera