Fyll i din e-postadress för gratis uppdateringar om Mariebo IK F- 15
Du är redan följare. Får du inga mejl kan du redigera dina Notisinställningar under Mina uppgifter.
Klicka på bekräftelselänken i det mejl vi skickat dig för att börja ta emot uppdateringar från Mariebo IK F- 15.
F- 15
Följ oss för uppdateringar
Söndag 23/4 kl 15:00 ( Strax efter träningen ) kommer vi att hålla ett föräldramöte med lite information och genomgång inför kommande säsong. Nedan är några punkter vi tänkt att gå igenom under mötet!
Har ni några frågor eller förslag är ni välkomna att kontakta oss tränare.
* Träningar
* Lagföräldrar
* Matcher / Cupspel
// Tränarna
| Träning | 27 maj, 18:30 |
| Städning Klubbstuga | 27 maj, 19:00 |
| IF Hallby FK 3 (borta) | 30 maj, 13:00 |
| IK Tord 1 (hemma) | 30 maj, 15:00 |
| Ölmstads IS 2 (borta) | 31 maj, 16:00 |
Vi är inte hemma, hoppas jag få t del av anteckningar.
RapporteraRapportera
Antar barnen inte ska vara med eller kan dom det?
RapporteraRapportera
Absolut vi sammanfattar mötet åt dom som ej kan deltaga!
RapporteraDet gör inget om barnen är med , vi har tänkt hålla mötet litet kort efter träningen så det kommer säkert vara fler barn kvar som antingen får leka med varandra eller vara med och lyssna.
Rapportera
En punkt jag önskar lägga till agendan är MIKs fotbollsskola som tyvärr krockar med JIKs summercamp för tjejerna. Exakt samma dagar. Är detta något som går att undvika kommande säsong vore det kanon! Förstår att det är mycket att ta hänsyn till men vet man löst det för killarna så värt ett försök. Tusen tack!
RapporteraRapportera