Fyll i din e-postadress för gratis uppdateringar om Malmö Headhunters Oldboys
Du är redan följare. Får du inga mejl kan du redigera dina Notisinställningar under Mina uppgifter.
Klicka på bekräftelselänken i det mejl vi skickat dig för att börja ta emot uppdateringar från Malmö Headhunters Oldboys.
Oldboys
Följ oss för uppdateringar
Till er som är osäkra på vad som gäller regelmässigt kommer här en länk med fullständig regelbok för inlinehockey. Också tips på utrustning.
uhttp://www.ihl.org/Hockey/Regler/regler.html
Tjena Boys!!
Tycker det är tråkigt att se en massa inlägg från #79 med sin stolthet dissa sina lagkamrater i MHH fullständigt. Hade hoppats på att ha dig med Wiberg då du är en kugge i vårt lag som alltid sliter och ger gärnet.
Men om du nu skiter i det så hoppas jag att du kan stötta oss andra mindre starka i alla fall och visa vilket lag som finns i ditt hjärta.
Håller med Hallström att alla människor kan få en andra chans och ingen av oss är felfria.
Kom igen nu Wiberg...Häng med och slåss för ditt MHH.
Jag tycker vi kommer se skitsnygga ut i våra västar som vi kan vrida ut och in på. Calle anledningen till att jag tog till flaskan vara att jag såg en bild på dig. Då tänkte stackars påg, så jag tog ett par öl för din skull... :)
Rapporterarättelse av felskrivningen i förra inläget. "på våran träning i onsdags"
Rapportera
Vår lagledare lät full när han ringde mig igår kväll. Tllråga på allt försökte han locka mig till att komma förbi och ta några öl som det hette. Dock lyckade jag avstyra detta med turneringen i åtanke. Man kan dock förstår att han tar till flaskan, efter att han blivit uppsnurad och förnedrad på våra träningar i onsdag. Hoppas att vi kan få grabben in på rätt väg och att alla lagkompisar hjälper till och stötar killen.
Mvh 81 Johansson
Wiberg.........
Kom igen nu, jag vill inte tjata men...
Det kommer att bli skitkul när vi väl är där, vad sägs......
Släpp handbromsen o kom in i matchen.....
Hallå Wiberg, i sport är ALLT tillåtet.
Även om de varit "taskiga" mot oss så har de bett om ursäkt. Vad mer kan du/vi begära ??
Alla kan göra fel och så länge det håller sig inom ramen så tycker jag det är ok och jag hoppas du gör detsamma eftersom vi alla skulle bli glada om du nästa helg drar på dig MHH tröjan & kör järnet.
Vad sägs......herr pussy !
Fan vad löljigt det kommer se ut när vissa kommer spela med specialsydda skinnkappor som dom kan vända efter vart vinden blåser.
Hoppas ni hinner få dom tryckta med MHH:s logga innan turneringen.
Hahaha kugge lär jag ju knappast vara men tack ändå Folke :)
RapporteraNi som har kommenterat mina inlägg har alla bra synpunkter och det finns alltid två sidor av ett mynt.
... dessutom har jag alltid velat ha en skinnkappa...
Jag ska fundera till måndag på träningen.
Även om jag kanske inte är med på turneringen så stöttar jag såklart MHH!!