Fyll i din e-postadress för gratis uppdateringar om Munksund-Skuthamns SK F-09 fotboll
Du är redan följare. Får du inga mejl kan du redigera dina Notisinställningar under Mina uppgifter.
Klicka på bekräftelselänken i det mejl vi skickat dig för att börja ta emot uppdateringar från Munksund-Skuthamns SK F-09 fotboll.
F-09 fotboll
Följ oss för uppdateringar
Äntligen är det dags för vårat träningsläger!
Som ni säkert minns så hade vi en heldag i fjol. I år utökar vi det till ett helt dygn. Vår tanke med lägret är att öva inför kommande säsonger med att sova borta samt att ha roligt med laget, även utanför planen.
Vi har hyrt Furubergskyrkan där vi kommer att hålla till, äta och sova. För träningen på söndag kommer vi att gå till Pitholmsskolans gräsyta. Därefter får ni hämta grejer men vi, tränarna tar med oss laget till LF-arena för att se PIF-damerna möta Örebro. Vi lämnar alltså lokalen men kan inte ta med allt till LF.
Försök vara tillgängliga på telefon under hela dygnet. För att inte belasta lagkassan så mycket så swishar alla som deltar 100:- till Marlina på 070-2034890. Ta med kläder för att vara ute, utrustning för att sova, träningskläder med matchtröja samt lite eget lördagsgodis.
Upplägget i stora drag är enl följande:
Lördag
16:00 Samling på furubergskykan
17:00 Middag (vi beställer pizza)
20:00 Kvällsfika
21:00 Läggning
Söndag
09:00 Frukost
10:00 träning på pitholm
11:00 Lunch (Varmkorv)
12:00 Föräldrar hämtar utrustning. Tränarna tar med sig laget till LF Arena.
12:30 samling på LF
14:00 PIF-match
16:00 (när matchen är slut) skjutsar vi tjejerna tillbaka till furubergskyrkan där ni kan hämta dom. Vi meddelar här när vi lämnar LF.
Vi ska försöka undvika att svetta ner tjejerna så ingen behöver duscha efter träningen. Vi måste vara ute ur kyrkan senast 15:00 därav behöver grejerna hämtas.
Meddela eventuella allergier. Fråga om ni undrar något.
//Tränarna
Inga kommande aktiviteter
Påminner om att swisha in 100:- till 070-2034890
RapporteraRapportera