Fyll i din e-postadress för gratis uppdateringar om Medle SK Fotbollsledare
Du är redan följare. Får du inga mejl kan du redigera dina Notisinställningar under Mina uppgifter.
Klicka på bekräftelselänken i det mejl vi skickat dig för att börja ta emot uppdateringar från Medle SK Fotbollsledare.
Fotbollsledare
Följ oss för uppdateringar
Tja!
- Kom ihåg att göra klart vårens närvarorapportering under denna vecka via er lagetsida. Om ni inte gjort det. Viktigt att närvaro på alla ledare är med oxå. Ta gärna bort aktiviteter som ej genomförts.
- Importera höstens serier i laget och lägg in träningarna. Så då kan familjerna planera och våra vaktmästare planera sitt jobb.
- Hoppas alla sålt sitt papper! Annars är det hög tid. Vill man sälja mer så finns det i kiosken på Ungdomsplanerna och på Älvsbacka.
Kan meddela att efter uppehållet ska vi sälja de populära plastpåsarna inför hösten skörd av bär, svamp, jakt, mm. Ge gärna förhandsinfo om det i lagen. Mer info kommer senare.
Tack för en väl genomförd säsong så här långt och ha en skön fortsättning på sommaren! 👏😎
Mvh Fotbollssektionen Medle SK.
Endast sidans medlemmar kan kommentera
| 17 dec | Sista dragningen Månadslotteriet! |
| 15 dec | Medles första skridskodisco |
| 10 dec | Passa på nu! |
| 4 dec | Anmälan till Skidleken 2026 |
| 2 dec | Anmälan till Skridskoskolan 2026 |
Påminnelse om att lägga in träningarna och matcher! Cred till ni som gjort det! 😃
RapporteraRapportera