Fyll i din e-postadress för gratis uppdateringar om Mossens BK P-05
Du är redan följare. Får du inga mejl kan du redigera dina Notisinställningar under Mina uppgifter.
Klicka på bekräftelselänken i det mejl vi skickat dig för att börja ta emot uppdateringar från Mossens BK P-05.
P-05
Följ oss för uppdateringar
Hej
Som ni nog har märkt så är det lite osäkert läge för vårt lag. Vi har just nu inte någon tränare, men jag har fått veta att de killar som vill är välkomna att träna med P06 på måndagar och torsdagar kl 17. Klubben har några äldre spelare som kan vara med och hjälpa till vid dessa träningar. Vi har också fått erbjudande från Dalen KFF att komma och testa att träna med dem. De som är intresserade av detta kan kontakta
//Jonas Wigh, Fotbollsansvarig Dalen-KFF
Eftersom Viggo är lite osäker på hur han vill göra framöver, så vet jag inte hellr vad min roll kommer att vara. Mikael har gått till Azalea, så hans pappa Erik är inte heller aktiv som lagledare. Hoppas ni som känner för det fortsätter hålla liv i laget.
Hälsningar
Ebba, Viggos mamma
Tydligen är P05 anmält till en serie i höst?eller? Det måste ju meddelas om de inte ska spela./dra sig ur.
RapporteraRapportera
Jag håller på att fixa med det, har varit i kontakt med Dalens tränare bland annat.
RapporteraRapportera
Hej. Vad jag vet har några gått till Lunden. Ngn till Gais och ngn till Azalea. Vad övriga gör vet jag inte men såg ju att det stod att de fick träna med 06orna eller Dalen.
RapporteraRapportera
Känns nog bäst om Nicklas avslutar den Lena även om nog Mats rent tekniskt kan göra det. Det är ju liksom Nicklas som är ytterst ansvarig i klubben.
RapporteraRapportera