Fyll i din e-postadress för gratis uppdateringar om Mossens BK F-99
Du är redan följare. Får du inga mejl kan du redigera dina Notisinställningar under Mina uppgifter.
Klicka på bekräftelselänken i det mejl vi skickat dig för att börja ta emot uppdateringar från Mossens BK F-99.
F-99
Följ oss för uppdateringar
Hej !
Vi har nu stängt anmälningar till matchen på måndag. Max antal spelare är 13 st. Den här gången har vi fler än 13 spelare anmälda, så tyvärr kan inte alla vara med. Men vi måste dra gränsen någonstans. Den här gången får 1 anmäld spelare stå över matchen.
Samling kl 17.45 i klubbstugan, så åker vi gemensamt till matchen - på klarebergsvallen. Matchen mot Kärra IF börjar 19.00
OBS - det är en grusplan vi skall spela på!
Föräldrar till följande spelare kör:Lina, Lisa, Smilla, Hannah (och om det behövs kör även jag)
Här är de som är uttagna till matchen:
Alva
Emma A
Hanna
Alma
Lina
Nike
Kristin
Lisa
Matilda
Smilla
Hannah
Wilma
Julia
Mvh Roland
**** Så här fungerar Laguttagningar för F99 ****
Laguttagningar den här säsongen innebär att de 13 spelare som tränat flest av de fyra senaste träningarna blir uttagna till att spela matchen, men även beroende på om man spelade senaste matchen.
* Spelare får 1 poäng per träning (bara 4 senaste träningstillfällena räknas).
* Har man spelat match nollställs poängen. Man får bara poäng för träningar efter sin senaste match.
* Spelare får 0,5 poäng för sin senaste spelade match, men bara ifall man fick poängen nollställd.
* De 13 spelare med flest poäng blir uttagna till match, spelare kan alltså ha högst 4 poäng vi laguttagning.
OBS! Tänk på att till hälften av matcherna brukar det bara vara 13 eller färre spelare anmälda, och då kan ju alla anmälda vara med och spela match. Till många matcher kan man alltså vara med och spela även om man har 0 poäng.
Kommentera
Du måste logga in för att kommentera