Fyll i din e-postadress för gratis uppdateringar om Lysviks IF P-07
Du är redan följare. Får du inga mejl kan du redigera dina Notisinställningar under Mina uppgifter.
Klicka på bekräftelselänken i det mejl vi skickat dig för att börja ta emot uppdateringar från Lysviks IF P-07.
P-07
Följ oss för uppdateringar
Ser man på slutresultatet skulle man kunna förvänta sig att se alla Lysviks spelare hänga med huvudet, men icke. Efter matchen i omklädningsrummet var det skratt och gott humör. I denna ålder räknas inte resultatet utan detta ses som ytterliggare en träning. Och jag är riktigt imponerad över lagandan och det faktum att vi klarade av vårat personliga delmål. Vårt delmål var att slå 5 passningar inom laget utan att motståndarna skulle ta den. Vi lyckades med 6 st. Var Ekshärad så bra som resultatet säger?
Nej de fick mycket gratis. I och med att detta var första matchen så var det mycket bolltittande.
Alla gör sitt bästa och jag är väldigt stolt över dem, bara att fortsätta träna det vi var mindre bra på och fortsätta det vi gjorde bra.
Ett extra plus till Edwin Berglund i målet som var otroligt bra!
Nästa helg väntar två matcher så då kommer vi försöka låna in några 07' or då matcherna var så långa att vi kan behöva kunna göra flera byten.
Inga kommande aktiviteter
Kommentera
Du måste logga in för att kommentera