Fyll i din e-postadress för gratis uppdateringar om Ljungby IF P 2014
Du är redan följare. Får du inga mejl kan du redigera dina Notisinställningar under Mina uppgifter.
Klicka på bekräftelselänken i det mejl vi skickat dig för att börja ta emot uppdateringar från Ljungby IF P 2014.
P 2014
Följ oss för uppdateringar
Hej på er!
Hoppas alla har haft och har en bra sommar och att ni precis som vi ser fram emot att köra i gång träningen nästa vecka.
Här kommer lite information som vi vill delge er så att ni vet vad som komma skall och som är viktigt att ni läser igenom:
Återstart av träning: Som ni säkert har sett har vi skickat ut om kallelse till kommande träningar som börjar nästa tisdag den 8 augusti kl. 17.30 och vi samlas på B planen kl. 17.20 ombytta och klara.
Poolspel: Kör i gång nästa helg igen och kallelse kommer att skickas ut så att man kan anmäla sig.
Parad för alla likas värde: Under Ljungbydagarna(v 33) kommer det fredagen den 18 augusti att anordnas en parad för "Alla likas värde" och som vårt lag ska delta på. Samling kommer att äga rum vid 16.30 och sedan börjar paraden kl. 17.30 och vi återkommer under v 33 med exakt samlingsplats plus övrig information. En kallelse på detta kommer under veckan att läggas ut så att man kan anmäla sig till aktiviteten.
Sommarlotten: Innan sommaruppehållet skickade vi ut en nyhet om att varje spelare skulle sälja en sommarlott och har man inte hämtat ut den så kan man under nästa veckas träningar söka upp Jenny Friberg då hon delar ut dem då. All information om detta kan ni läsa om under tidigare nyheter eller fråga Jenny om på plats.
Bollkallar och kioskpersonal: När A laget har hemmamatch lördag den 26 augusti ska vi bemanna kiosken och vara bollkallar. Vi kommer därför att kalla fem föräldrar och åtta bollkallar till detta där samlingen är kl. 12.00 och matchstart sker kl. 13.00.
Cup i Älmhult: Lördag den 9 september kommer vi att åka till Älmhult för att delta i Profilhörnan/Puma Cup. För att veta hur många lag vi ska kunna anmäla kommer vi under vecka 32 att lägga ut en förfrågan på vilka som vill/kan följa med.
Det var allt för nu, väl mött nästa vecka!
Hälsningar
Ledarna!
| Träning | 27 maj, 17:30 |
| Strömsnäsbruks IF (borta) | 27 maj, 18:30 |
| Kiosken | 30 maj, 09:45 |
| Hovshaga AIF 4 (hemma) | 30 maj, 11:00 |
| Träning | 1 jun, 18:45 |
|
|
Växjö BK gästar damerna! |
| Igår | Händer vecka 22! |
| 20 maj | Fredagsmatch på Lagavallen! |
| 18 maj | Händer vecka 21! |
| 15 maj | Toyota Cup! |