Fyll i din e-postadress för gratis uppdateringar om Lindome GIF P-2016
Du är redan följare. Får du inga mejl kan du redigera dina Notisinställningar under Mina uppgifter.
Klicka på bekräftelselänken i det mejl vi skickat dig för att börja ta emot uppdateringar från Lindome GIF P-2016.
P-2016
Följ oss för uppdateringar
Hej alla föräldrar!
Som många av er kanske redan vet så har Lindome GIF fått äran att arrangera Gothia Cup 2025 – världens största ungdomsturnering i fotboll! Föreningen fick frågan tidigare i år efter att antalet spelplatser i Göteborg minskade, och trots kort framförhållning valde vi stolt att tacka ja.
Vår engagerade Gothia-grupp har lagt ner ett enormt arbete och nu är det mesta på plats – förutom en viktig detalj: vi behöver fler frivilliga till kiosk- och parkering under vecka 29.
Vi i ledarstaben för P2016-laget vet att vi inte själva deltar i Gothia Cup i år, men genom att hjälpa till nu lägger vi grunden för att föreningen ska få fortsätta vara värd även i framtiden. Det skulle betyda mycket – både för Lindome GIF:s ekonomi och för att minska behovet av försäljningsaktiviteter under året.
Har du några timmar över? Eller kanske känner du någon – ett äldre syskon, en moster, farfar eller granne – som kan ställa upp? Varje insats räknas, och all hjälp är ovärderlig.
Anmäl dig via länken nedan – och stort tack för att du är med och gör detta möjligt!
Formulär för fylla i om man kan hjälpa till
Mvh, Ledarna i P2016
Mölnlycke IS Ungdom 2 (borta) | 18 sep, 17:30 |
Mölnlycke IS Ungdom 1 (borta) | 18 sep, 17:30 |
Träning | 18 sep, 17:30 |
SG Ruddalen IF P16 Gul (borta) | 20 sep, 15:45 |
SG Ruddalen IF P16 Grön (borta) | 20 sep, 16:45 |
Kommentera
Du måste logga in för att kommentera