Fyll i din e-postadress för gratis uppdateringar om Lindome GIF P-2013
Du är redan följare. Får du inga mejl kan du redigera dina Notisinställningar under Mina uppgifter.
Klicka på bekräftelselänken i det mejl vi skickat dig för att börja ta emot uppdateringar från Lindome GIF P-2013.
P-2013
Följ oss för uppdateringar
God förmiddag!
Äntligen är det dags för disco för PF2013!
Vi håller discot nere i klubbstugan på Lindevi mellan 18.00-20.00 och vi är lite färre än 40 barn födda 2013 som kommer medverka på discot. Därför vill vi skicka lite information om kvällen så ni som föräldrar kan förbereda barnen samt även vara medvetna om vad som gäller. Vi startar kl.18.00 (bra om man är på plats absolut senast 18.00 men inte tidigare än 17.50). Vid avlämning av barn ser vi gärna att ni kommer fram till en vuxen på plats för att säga hej och nämna vilka ni lämnar av.
- När man kommer in så tar man av sina skor i hallen (innebär att vi inte har några skor inne på discot).
- Man får ej ha medhavd dryck, godis eller liknande med sig in på discot.
- Man får inte lämna klubbstugan.
- Man får inte springa inne i klubbstugan.
- Man får inte förstöra eller skräpa ner inne i klubbstugan.
- Man får inte bråka eller mobba någon.
Vi stänger discot 20.00 för att börja att städa så då behöver någon senast vara på plats för att hämta barnen. Skulle någon av dessa ovanstående regler brytas eller om vi som ansvarsfulla vuxna känner att någon/några av barnen inte klarar av att hantera situationen så förbehåller vi oss rätten att ringa vårdnadshavare som då får komma och hämta barnet. Vi tror självklart inte att detta kommer hända men vi vill vara tydliga med dessa enkla regler för att det skall bli en bra upplevelse för alla som är på plats.
När du/ni hämtar era barn ser vi gärna att ni kommer fram till en av de vuxna på plats nämner vilket/vilka barn ni skall hämta samt självklart frågar om ni kan hjälpa till med någonting för att städa eller rigga i ordning igen efter discot.
Har ni frågor så tveka inte att hör av er till Johan Nexborn på mail (johan.nexborn@gmail.com) eller mobiltelefon (0709209987).
Med vänlig hälsning,
Ledarna i PF2013 genom Johan Nexborn
| Näsets SK Vit (hemma) | 24 maj, 15:30 |
| Träning | 25 maj, 17:15 |
| Träning | 28 maj, 17:15 |
| Träning | 31 maj, 09:45 |
| Lerums IS P13V/L (hemma) | 31 maj, 14:30 |
Låter vettigt! Tack.
RapporteraRapportera
Tack alla som ordnade ett så roligt disco, Johannes var jättenöjd nu när han kom hem
RapporteraRapportera
Tack så mycket!
RapporteraRapportera
Tack alla ni som ordnade detta. Hade också supernöjd kille som kom hem!
RapporteraRapportera
Tusen tack till alla som ordnat så fint! Måns går gärna på disco igen😄 Så söta alla tjejer med sina handväskor💕
RapporteraRapportera
Även här kom en mycket nöjd kille hem! Tack för att ni fixade detta!
RapporteraRapportera