Fyll i din e-postadress för gratis uppdateringar om Luleå SK P-13
Du är redan följare. Får du inga mejl kan du redigera dina Notisinställningar under Mina uppgifter.
Klicka på bekräftelselänken i det mejl vi skickat dig för att börja ta emot uppdateringar från Luleå SK P-13.
P-13
Följ oss för uppdateringar
Hej!
Nu till helgen spelar vi Gammelstadscupen! Vi räknar med att ni föräldrar kan skjutsa och såklart heja på killarna. Om det är några frågetecken eller någon som behöver skjuts så hör av er i kommentarerna så löser vi det tillsammans - det brukar ni vara superbra på!
I informationsmailet från cuparrangören påminner de om att publiken inte sitter på samma sida som laget under matcherna. Det finns tre försäljningsställen på området, betalningsmedel är Swish.
Vi kommer inte att ha tillgång till något omklädningsrum så kom ombytt till matcherna. Det ser ju tyvärr ut att bli en regnig helg. Viktigt att försöka hålla sig torr mellan matcherna så man inte blir frusen, torra strumpor och extra t-shirt kan vara bra att ha! Och regnkläder!
Samling 40 minuter innan matchstart!
Här är en länk till vårat gruppspel:
GIF cup P-13 grupp 3
Är det nån match som dom behöver stå över? Eller?
RapporteraRapportera
Abbas behöver skjuts
RapporteraRapportera
Elina: Vi vill ha 13 spelare till start för att slippa byta sönder matcherna. Därför kommer man att stå över någon match. Men vi vill att alla spelare kommer till alla matcher för att peppa lagkompisarna och ifall vi får skador. Vi lägger ut här på torsdag kväll vilka som spelar fredagsmatcherna. Sen kommer det info eftersom under helgen!
RapporteraRapportera
Aram behöver skjuts
RapporteraRapportera