Fyll i din e-postadress för gratis uppdateringar om Linderöds IF Seniorlag Herrar
Du är redan följare. Får du inga mejl kan du redigera dina Notisinställningar under Mina uppgifter.
Klicka på bekräftelselänken i det mejl vi skickat dig för att börja ta emot uppdateringar från Linderöds IF Seniorlag Herrar.
Seniorlag Herrar
Följ oss för uppdateringar
Lottningen till HIF-cupen:
Grupp I
Broby lag 2
Linderöds IF
Hässleholms IF Lag 1
Tyringe IF
Lycka till boys!
jag vill tacka alla spelare för en fantastisk insats denna säsongen. ni gör mina helger till någonting extra. ni tar mig till himlen med era sexiga rumpor. macke mårtensson du är min religion.
Rapportera
För er som oxå har lite högre hjärnkapacitet än medelmänniskan så kommer här en rolig fråga.
Varför får inte jag gå, när Al Gore..?
KL 19:00 i Linderöds Sporthall!!
Ring Coach för mer info!! Eller mig för att få hans nr..
Jodå Jönne..... Jag är också sugen på att komma igång igen!
Hörde någon liten fågel som viskade att träningen börjar på måndag i Linderöd inomhus men jag vet inte om det stämmer??!! Det kommer väl på hemsidan När? Var? Eller??
:)
hejhej när börjar vi träna igen,ingen mer än ja som är jävligt sugen?
Rapportera
Peter Andersson hade 12 flaskor whiskey i källaren. Emellertid tyckte hans hustru ej om detta hans spritinnehav, varför hon bad honom hälla ut alltsammans i vasken.
Som han inte vågade säga emot henne, började han sitt vanskliga arbete sålunda.
Peter drog upp korken ur den första flaskan och hällde innehållet i vasken med undantag av ett glas, som han drack ur.
Så drog han korken ur den andra flaskan och hällde innehållet i vasken med undantag av ett glas, som han drack ur.
Peter drog sedan ut korken ur den tredje flaskan, hällde ut ett glas, med undantag av det innehåll, som han drack ut.
Så drog han korken ur den fjärde vasken, hällde flaskan i glaset, som han sedan drack ur.
Sedan drog han upp korken ur det nästa glaset, hällde korken i flaskan och drog ut glaset.
Därefter tog han korken ur flaskan, hällde vasken i flaskan och satte korken i flaskan med glaset och hällde whiskeyn på flaskan.
Då alla flaskorna va tomma, stödde han huset med ena handen medan han räknade alla flaskor, korkar och glas med den andra. Det blev 29 precis.
För att vara säker på hans sak räknade han en gång till. Det blev 74 igen.
Då huset passerade förbi räknade han det hela igen och till sist alla husen, flaskorna samt vaskarna med undantag av en kork som han hällde i huset och drack ur.
anton å henke hänger ni me till askeröd ikväll,dr alban å dom två bananerna ska ditt b1 å b2 ni vet,kan bli skoj
Rapportera