Avbryt
Börja följ

Fyll i din e-postadress för gratis uppdateringar om Kumla HF PF 2019-2020

Följ

PF 2019-2020

Följ oss för uppdateringar
Följ
Kumla HF
Handboll
PF 2019-2020

Skriv i gästboken

1000 tecken kvar

Gästbok

  • för 13 dagar sedan Kristoffer Bringhed

    Hej på er allihopa!
    Tjejerna som haft huvudansvaret för träningarna kommer behöva lägga mer tid på sin egen handboll den här säsongen. Fullt förståeligt men också tråkigt med tanke på vilket bra jobb de gjort hittills och att gruppen därmed står utan tränare. Vi som har försökt hjälpa till och hoppat in något pass här och där tidigare känner att vi inte har kunskapen att hålla i ansvaret för gruppen framåt.
    Därför behöver vi se över ledarfrågan för laget så är det någon annan förälder i gruppen som vill eller kanske känner någon som vill träna gänget får ni höra av er antingen här eller på 0730260323 så sätter jag er i kontakt med rätt personer i klubben.

    Rapportera

    Rapportera

  • 4 aug Tihomir Tomancek

    Hej! Mira kommer att ta en paus från handbollen denna säsong men jag hoppas att hon kommer tillbaka framöver.

    Rapportera

    Rapportera

  • 31 maj Mattias Zetterlund

    Hej! Ja, det kommer vara lördagar samma tid i höst. Tjejerna får återkomna när de kan dra igång med det brukar vara när skolorna börjar eller någon vecka efter.

    Rapportera

    Rapportera

  • 29 maj Tobias Allvin

    Hej, kommer det vara lördagar samma tider till hösten också? När brukar ni dra igång? Gissar att det kommer mer information här? 😌

    Rapportera

    Rapportera

  • 31 jan Nova Sivén

    Vad tråkigt! Noelle är alltid välkommen tillbaka.

    Rapportera

    Rapportera

  • 24 jan Caroline Helander

    Hej! Noelle har tyvärr tappat intresse för handbollen och kommer inte längre vara med. Ni kan ta bort henne/oss.

    Rapportera

    Rapportera

  • 15 jan Molly Auremius

    Hej Linn! Det är bara att komma och prova!😊

    Rapportera

    Rapportera

  • 14 jan LINN SONNERSTEDT

    Hej! Min dotter är sugen att testa handboll. Kan man bara komma ner den 17:e och prova på?
    Mvh Linn

    Rapportera

    Rapportera

  • 22 nov 2025 Jimmy Ahlgren

    Hej! Gry har tyvärr tappat intresset. Ni kan ta bort henne o makulera fakturan

    Rapportera

    Rapportera