Fyll i din e-postadress för gratis uppdateringar om Kinna IF U16 P06
Du är redan följare. Får du inga mejl kan du redigera dina Notisinställningar under Mina uppgifter.
Klicka på bekräftelselänken i det mejl vi skickat dig för att börja ta emot uppdateringar från Kinna IF U16 P06.
U16 P06
Följ oss för uppdateringar
Hej alla föräldrar i P06 laget,
I år har som sagt våra killar och 06-tjejerna blivit tilldelade att vara bollkallar på A-lagsmatcherna. Första matchen är redan nästa vecka den 22/4.
22/4 Kinna IF- Gällstads FK Viskavallen kl 19:00 P06 Grupp D
4/5 Kinna IF-Skepplanda BTK Viskavallen kl 19:00 P06 Grupp C
19/5 Kinna IF -Fritstads GoIF Viskavallen kl 19:00 P06 Grupp B
30/5 Kinna IF – Byttorps IF Viskavallen kl 19:00 P06 Grupp A
11/6 Kinna IF – Göta BK Viskavallen kl 15:00 P06 Grupp D
Information som gäller när ni skall vara bollkallar:
Fyra killar till varje A-lagsmatch. I vissa grupper är det fem barn, är det någon som inte kan i en grupp om fem är det viktigt att kontrollera att övriga kan så det alltid är fyra killar på plats.
Samling 45 minuter före match, obs det är matchstart som står här i schemat ovan. Samling skall alltså vara 14:15 om matchen börjar 15:00. Killarna får då hämta ut en tröja.
De bjuds på korv och dricka i pausen
Efter matchen skall läktaren städas.
Får man förhinder byter man själv med någon, respektera tider och ta ansvar för när det är er tur att vara matchvärdar INTE strunta i att dyka upp!
Gruppindelningen ligger under dokument 2016 och jag tror inte att det skett någon ändring där. Där kommer även bollkalleschemat ligga.
Vi ser fram emot fotbollssäsongen tillsammans med grabbarna
Med vänlig hälsning
Cecilia Snygg
Kommentera
Du måste logga in för att kommentera