Fyll i din e-postadress för gratis uppdateringar om Kulltorps GoIF A-lag Herrar
Du är redan följare. Får du inga mejl kan du redigera dina Notisinställningar under Mina uppgifter.
Klicka på bekräftelselänken i det mejl vi skickat dig för att börja ta emot uppdateringar från Kulltorps GoIF A-lag Herrar.
A-lag Herrar
Följ oss för uppdateringar
Tror knappast neijd bryr sig, för de är det ingen annan som gör. Supporterkulturer är pinsam och förstörd.
Annat i kulltorp där folk kommer och stöttar sitt lag, alltid trevligt på liavallen. Lycka till på Lördag.
Svar till: "Till NEjd Ner Mejd!!"
Verkligen vuxet och ett stort beslut att kopiera och lägga upp en text ifrån BA´s hemsida. ett konstruktivt förslag är att du lägger upp en länk, och ber Nejd titta på det du har länkat. Sen tycker jag för det första känns din psykning inte så stark då du inte nämner ditt namn! och för det andra, att om du inte heter Victor Capel (sittande ordförande Black Army) så ber jag dig till att inte avsluta dina gästboksinlägg med Black Army Stockholm... /Benji
10 skäl att garva åt dif!
Med endast en vecka kvar till derbyt vill vi lätta lite på stämningen och ge dig 10 skäl till att garva åt lillebror.
1. Dom små liven gör allt för att distansera sig från sina förebilder och storebröder men lyckas ändå ha en gnagare som maskot.
2. Deras fotbollssektion startades av en GAISare.
3. Matchbollen presenteras av DHL i en cermoni som bara en oxtokig dif kan älska.
4. Dom spelar på arenan vi växte ur för över 70 år sedan.
5. Dom är sveriges bästa andradivisionslag genom tiderna.
6. Dom spelar i den extremt fantasifulla färgkombinationen blått/blått.
7. Dom avlönar Stefan Batan.
8. HIFDIF, nu på riktigt.
9. Dom förväxlar orden "oxtokig" och "plast" oroväckande ofta.
10. Dom är så äkta att klubben får betala bortaresorna åt supportrarna.
Bubblare: Baby Saints...
Black Army Stockholm
Kanske dyker upp när björk pollen säsongen är över :)
Bra inledning på säsongen boys !!
Se till att sluta upp på nationaldagen. Det finns inte bara chans att se sveriges starkaste dräng. Även Gnosjös näst längsta polis kommer att finnas till allmän beskådning. Missa inte detta tillfälle.
Vi är inte Hillerstorp! Vi är Kulltorp, vi är mycket bättre
Krya på dig Erik. Har alltid sagt att du är en riktig hårding. Och Bysse du vet att du alltid är välkommen till vallen.
Rapportera
Tack Johan, Låter jätte bra, då är det Johan (lind), Johan och markus ännu som kör.
2 bilar te blir bra.
Hej Vänner.
Pratade med Erik en stund.
Han är hemkommen i dag och har fortfarande ont i käke (öm) och lite ont i ett knä (uttänjt ledband)
kryckor några dagar.
Minnet är borta över hela helgen, förstod att han spelat fotboll när han såg Kgoif byxorna på.
I övrigt är killen hel, Tack och Lov.
(Han kommer ut en sväng på Torsdag.)
Hej, Söker fortfarande 1-2 bilar som kan köra på Lördagens match till Dannäs, Spelare, ledare eller supporter.
RapporteraMVH¨
Daniel Karlsson