Fyll i din e-postadress för gratis uppdateringar om KFUM Basket Skellefteå Dam Utveckling
Du är redan följare. Får du inga mejl kan du redigera dina Notisinställningar under Mina uppgifter.
Klicka på bekräftelselänken i det mejl vi skickat dig för att börja ta emot uppdateringar från KFUM Basket Skellefteå Dam Utveckling.
Dam Utveckling
Följ oss för uppdateringar
Hej alla basketföräldrar!
Snart är basketsäsongen i full gång. Vi har en spännande säsong att se fram emot! Vi tänkte att vi föräldrar ska värma upp inför säsongen med kaffe ur pappmugg och långpannekaka på tisdag den 6 september kl 19 på Eddahallens konferens. Eftersom lagen slagits ihop är det trevligt om vi föräldrar också får chans att träffas.
Vi informerar lite om kommande säsong och går igenom de punkter som vi föräldrar behöver hjälpa till med för att tjejerna och Kristian ska få en så bra basketsäsong som möjligt. Vi tänker att vi tillsammans under möte går igenom det som Kristian behöver hjälp med runt laget och sätter ihop det i olika ansvarsområden. Det finns många föräldrar med erfarenhet av arbete runt basketen så vi får hjälpas åt så vi får allt på plats så att det fungerar så smidigt som möjligt under säsongen.
Kristian ville också skicka med att det finns möjlighet för tjejerna att köpa årskort på Friskis & Svettis för 1500 kr.
Vi ses och väl mött!
Anna och Camilla
Endast sidans medlemmar kan kommentera
| Träning | 5 jan, 19:30 |
| Träning | 7 jan, 17:30 |
| Träning | 7 jan, 19:00 |
| Träning | 8 jan, 19:30 |
| Sunderbyn (hemma) | 10 jan, 13:30 |
Har lagt upp anteckningar från mötet under dokument.
RapporteraRapportera