Fyll i din e-postadress för gratis uppdateringar om KFUM Örebro Friidrott 16 KFUM Röd
Du är redan följare. Får du inga mejl kan du redigera dina Notisinställningar under Mina uppgifter.
Klicka på bekräftelselänken i det mejl vi skickat dig för att börja ta emot uppdateringar från KFUM Örebro Friidrott 16 KFUM Röd.
16 KFUM Röd
Följ oss för uppdateringar
Hej allihopa!
Hoppas ni alla haft en härlig och avkopplande sommar såhär långt! Tiden går fort och det börjar snart närma sig terminstart för våra friidrottare. Vi planerar att starta igång igen söndag vecka 35, dvs den 31/8. Vi har kvar vår träningstid på söndagar kl 15-16, och märker vi under hösten att det finns intresse för ytterligare en träningstid i veckan så efterforskar vi möjligheten till det. Men nu i starten kör vi bara söndagar tillsvidare.
Det vore väldigt värdefullt för oss ledare om ni föräldrar som ännu inte meddelat huruvida erat barn vill fortsätta med friidrott under hösten eller inte gör det så snart som möjligt. Det är många barn som står på kö och vill börja med friidrott, och för att kunna erbjuda dessa barn en plats måste vi veta hur många vi blir i gruppen under kommande termin. Har vi inte fått något meddelande från er innan den 31/8 tolkar vi det som att ditt barn önskar fortsätta med friidrott.
Hoppas ni alla får en fin avslutning på sommaren, så ses vi i Tybblelundshallen den 31 augusti!
// Pernilla, Lotta, Magnus, Maja och Marcus
Träning | 5 okt, 15:00 |
Ledarkväll | 9 okt, 17:00 |
Å-stadsloppet/Å-stadsloppet KidsRun | 11 okt, 10:00 |
Träning | 12 okt, 15:00 |
Träning | 19 okt, 15:00 |
Kommentera
Du måste logga in för att kommentera