Fyll i din e-postadress för gratis uppdateringar om KFUM Örebro Basket P-14
Du är redan följare. Får du inga mejl kan du redigera dina Notisinställningar under Mina uppgifter.
Klicka på bekräftelselänken i det mejl vi skickat dig för att börja ta emot uppdateringar från KFUM Örebro Basket P-14.
P-14
Följ oss för uppdateringar
Nu är det dags för EBC igen den 25/2. Vi har blivit tillfrågade att ta hand om arrangörsskapet denna gången. Alltså att hjälpa till med klockan och hålla i en kiosk. Kiosken hjälper oss med lite extra pengar till lagkassan. Jag återkommer med hur många föräldrar som behövs men skriv gärna nedan om ni kan tänka er att hjälpa till.
Tid: 13:00-17:00
Plats: Svealundskolan
Sista anmälningsdag är 21/2. Ni anmäler er genom att skriva här under.
Jag vet att denna EBC kom med ganska dåligt framförhållande men jag fick nyss infon för dagen. Vi får se om vi har möjlighet att anmäla 2 lag som vi haft tidigare EBC eftersom att det är sportlov och jag förstår om många är bortresta.
Matchställ kommer finnas på plats och jag återkommer med samlingstid och om vi som lag behöver köpa in det som ska säljas i kiosken. Hoppas vi ses där!
Framtida EBC är planerad att vara 4 Mars, 22 April och 5 Maj. Mer om dessa EBC skickar jag ut så fort jag vet mer.
/Sophie
/Sophie
Lowe vill vara med och jag kan tänka mig hjälpa till en stund i kiosken, står man två och två en timme behövs endast 8 föräldrar och andra kanske kan baka samt handla in kaffe/Festis/kexchoklad osv
RapporteraRapportera
Jierui ska vara med och jag kan hjälpa lite med kiosken men jag har ingen erfarenhet om det 😊
RapporteraRapportera
Ture vill vara med och spela.
RapporteraJag kan hjälpa till med något dock först efter 15 då jag redan är bortlovad att hjälpa till vid dotterns handbollsmatcher innan dess.
Rapportera
Konrad är med
RapporteraRapportera
Jag hjälper till med det som behövs hjälpas till med
RapporteraRapportera
Ludvig vill säkert spela men han är inte hemma förrän måndag så jag återkommer då, i så fall kan vi hjälpa till med något, kan baka en långpannekaka oavsett.
RapporteraSka det alltså vara matcher 2 helger i rad-25/2 och 4/3? Och 5 maj är en fredag-stämmer det?
Rapportera
Hej Malin, enligt den infon som jag har fått så ska det vara EBC två helger i rad som du säger. Och ja, 5 Maj är en fredag. Styrelsen måste gjort något fel där men jag återkommer med mer info när dessa EBC börjar närma sig.
RapporteraRapportera
Aron är också med. Jag hjälper till med det som behövs. Dock ingen tidigare erfarenhet.
RapporteraRapportera
Tyvärr så är vi inte hemkomna från skidtur så Alfred kan inte spela och inte jag heller vara assisterande om det nu blir två lag.
RapporteraRapportera
Ludvig spelar och en vuxen Fredholm bidrar med närvaro för tidtagning eller kiosk
RapporteraRapportera
Daniel, vi har endel planering i messengertråden, vill du bli inbjuden dit? Namn på Facebook?
RapporteraRapportera
Darian kan inte vara med, vi är bortresta och kommer hem söndag eftermiddag. Jag hjälper till gärna nästa gång, lycka till
Rapportera// Sangin
Rapportera
Hej! Jag har nu fått ett "konto" registrerat på laget. På lördag är det ok att vi använder klubbens swish men i framtiden krävs att man sätter in totalsumman/en klumpsumma på klubbens konto och sedan skriver man till ekonomiansvarig att pengar inkommit och till vilket lag så bokförs det på laget, vi har alltså inget eget konto utan man har en egen bokföring för laget. Rekommendation finns om att man själv ska hålla koll i ett excelark eller liknande. Mer info kommer i messengertråden! Jag har också kontaktuppgifter till honom som man då kan maila fakturor etc framöver.
RapporteraRapportera