Fyll i din e-postadress för gratis uppdateringar om KFUM Örebro Basket P-12
Du är redan följare. Får du inga mejl kan du redigera dina Notisinställningar under Mina uppgifter.
Klicka på bekräftelselänken i det mejl vi skickat dig för att börja ta emot uppdateringar från KFUM Örebro Basket P-12.
P-12
Följ oss för uppdateringar
Hej föräldrar!
I onsdags var jag på coachmiddag då passade jag på att fråga om basketturneringar framöver. Det är på gång och jag kommer få ett meddelade inför. När jag vet mer lägger jag in aktiviteten som en kallelse på laget.se som ni, som vid alla kallelser som jag skickar ut, besvarar. Ni besvarar kallelserna genom att trycka på grön knapp "kommer" eller röd knapp "kommer inte". Svaret går att ändra inom anmälningstiden. Meddela orsak om ditt barn inte kommer. Det räcker att vara kortfattad, till exempel: annan aktivitet, sjukdom eller att ni är bortresta.
Vad gäller föräldramöte vill jag kolla med er om ni röstar för en vardagskväll eller en söndag. Svara även om ni vill att jag ordnar lokal eller om ni föredrar en onlinelösning.
Ytterligare påminner jag om att ladda ner appen laget.se då missar ni inga kallelser och annan information. På appen kan ni göra personliga inställningar för hur ni vill motta aviseringar.
Trevlig kväll!
Vänligen,
Coach C
Endast sidans medlemmar kan kommentera
| Träning | 6 jan, 17:00 |
| Träning | 7 jan, 17:00 |
| Träning | 9 jan, 17:00 |
| Träning | 9 jan, 18:15 |
| Laxå IF Basket (hemma) | 10 jan, 09:00 |
För vår del går det bra med föräldramöte både söndag eller vardag. Röstar för fysiskt möte om det är möjligt att hitta en lokal.
RapporteraRapportera
Gärna fysiskt möte..
RapporteraOch val av dag är vilket som
Rapportera
Samma här, gärna fysiskt möte och funkar både vardag och helg.
RapporteraRapportera
Hej, vi föredrar söndag.
RapporteraRapportera
Hej, helst en Söndag.
RapporteraRapportera
Gärna ett fysiskt möte, helst på en söndag.
RapporteraRapportera
Gärna fysiskt möte på en söndag
RapporteraRapportera
För oss funkar vilket som☺
RapporteraRapportera
Hej, gärna fysiskt möte om möjligt. Funkar även digitalt. Gärna en söndag.
RapporteraRapportera
Hej! Tack för åtetkoppling. Jag har nu varit i kontakt med Tegelbruket. De ordnar en lokal till oss. Antingen 5/3 eller 12/3. Meddela vilken som passar så väljer jag dag utifrån majoritet. Är det klokt att ha det direkt efter träningen iom att flera reser. Isf kan vi ju försöka ordna fika och film på TB för killarna?
RapporteraVad tycker ni?
Rapportera
5/3🙋
RapporteraRapportera
5/3 gärna i anslutning till träningen.
RapporteraRapportera
Gärna 5/3 i anslutning till träningen .
RapporteraRapportera
Gärna 12/3 i anslutning till träningen
RapporteraRapportera
Gärna efter träning men datum spelar ingen roll
RapporteraRapportera
Det blir jättebra 👌
RapporteraRapportera
Jag har kontaktat Tegelbruket för bokning av lokal söndagen den 5/3 kl. 10:30. Inväntar bekräftelse.
RapporteraRapportera
Gärna träff en söndag
RapporteraRapportera
Nu har jag precis skickat ut kallelse till er föräldrar till föräldramöte, meddela mig om du i ser den och/eller inte kan besvara den.
RapporteraRapportera
.. Inte ser den... Ska det stå ovan...
RapporteraRapportera