Avbryt
Börja följ

Fyll i din e-postadress för gratis uppdateringar om KFUM Örebro Basket F-16 Norr

Följ

F-16 Norr

Följ oss för uppdateringar
Följ
KFUM Örebro Basket
Basket
F-16 Norr

Ansvar för EBC söndagen den 30 november

för 15 dagar sedan 9 kommentarer 92 visningar
Johan Johansen Tränare
9 kommentarer
  • för 15 dagar sedan Malin Fredholm

    Ester vill baka en kärleksmumsplåt.

    Vi behöver också någon som kan göra inköp av tex festis, kaffe, mjölk, sockerbitar, te, muggar, servetter, pappassietter, godispåsar, kexchoklad. Är det någon som vill fixa med det? Kanske någon som har grosistkort?

    Rapportera

    Rapportera

  • för 3 dagar sedan Jenny Johansson

    Hedda kan också baka något i långpanna och Stefan kan hjälpa i kiosken. Vi har inget grossistkort. Brukar man samordna något med de som har det andra passet?

    Rapportera

    Rapportera

  • för 3 dagar sedan Malin Fredholm

    Nu är det bestämt att vi tar eftermiddagen eftersom vi tillhör äldre gruppen. Vi ska ha kiosk och sekretariat från kl 12. Våra matcher startar kl 11.00 och samlas därför 10.30. Se till att ta med matsäck så tjejerna orkar 4 matcher.

    Jag ordnar med inköp denna gång. Föräldrar måste hjälpa till men arbetsfördelning kan ske på plats, ca 11.50!

    Rapportera

    Rapportera

  • för 3 dagar sedan Asgerdur Thordardottir

    Hej, vi kan baka bullar också. Hur länge räknar vi med att hålla på? (Frågar eftersom vi är bjudna på kallas kl 14)

    Rapportera

    Rapportera

  • för 3 dagar sedan Malin Fredholm

    Vi har ansvar kl 12-16

    Rapportera

    Rapportera

  • för 3 dagar sedan Anki Pettersson

    Är inte våra matcher mellan 9-12 som det står på kallelsen? Vi har lite problem efter då vårt andra barn med har match på eftermiddagen

    Rapportera

    Rapportera

  • för 3 dagar sedan Malin Fredholm

    Nej, våra matcher ligger mellan kl 11- 13.30 och vi har ansvar hela eftermiddagen. Det har tidigare ebc varit så få lag anmälda att vi varit med på förmiddagen, men denna gång kommer det fler lag och då hamnade vi i mellangruppen....egentligen står det i anmälan att matcher är mellan 9-16 och att man får veta tid när schemat är klart ca 1 v innan. Men eftersom vi ansvarar denna gång ville Johan få ut kallelse i god tid.

    Rapportera

    Rapportera

  • för 3 dagar sedan Anki Pettersson

    Okej, i anmälan som gått ut står de bara 9-12 och att det är på svealundsskolan. Inte fått nån annan info än inlägget ovan att vi ska vara där klockan 8. har inte så mycket koll på ebc. Vi kan tyvärr bara vara med till 13.30, Nova-Li har med sig en förälder.

    Rapportera

    Rapportera

  • för 3 dagar sedan Malin Fredholm

    Det löser sig! Toppen om ni är med den tid ni kan!

    Rapportera

    Rapportera

Du måste logga in för att kommentera

Logga in