Fyll i din e-postadress för gratis uppdateringar om KFUM Örebro Basket F-16 Norr
Du är redan följare. Får du inga mejl kan du redigera dina Notisinställningar under Mina uppgifter.
Klicka på bekräftelselänken i det mejl vi skickat dig för att börja ta emot uppdateringar från KFUM Örebro Basket F-16 Norr.
F-16 Norr
Följ oss för uppdateringar
Hej!
Från och med den här säsongen ska laget genomföra vissa försäljningar i föreningens regi. Den här gången ska vi sälja restaurangchansen enligt följande instruktion:
Ni laddar ner försäljningsmaterial, text till sociala medier finns nedan och tar upp beställning på så många häften ni kan på jobbet, hos kompisar, släkt, grannar. Runt 1 oktober meddelar ni mig hur många ni har sålt och jag kontaktar Katarina Bååth.
Sedan kommer häftena delas ut och vi tar in betalningen. Jag redovisar sedan försäljningen till Katarina senast 29 oktober. Om ni sålt mer än ett häfte per spelare i ert lag så kommer er förtjänst till lagkassorna i mitten av november.
Alla spelare måste sälja 1 häfte, förtjänsten av det går till föreningen. Resterande häften vi säljer går till vår lagkassa. Vi får 50 % av försäljningspriset till vår lagkassa.
Material för att hjälpa er i försäljning finns här: https://restaurangchansen.se/material/.
Lycka till så ses vi på söndag.
Mvh
Johan
Hej, har lite svårt att hitta vad häftena kostar och om det säljs digitalt också eller om det bara är ett fysiskt häfte.
RapporteraRapportera
Hej!
RapporteraRestaurangchansen finns som Standard för en mobiltelefon och Familj som man kan installera på upp till fyra mobiltelefoner. Man kan aktivera appen när man vill och från det så gäller appen i ett år. Standard kostar 300 kr och Familj kostar 450 kr.
Som jag har förstått det är det endast via app man säljer.
Rapportera
Det är bara en app. En smart sak är att man kan byta ort, så det kan finnas erbjudanden att nyttja på resa i annan stad.
RapporteraRapportera