Fyll i din e-postadress för gratis uppdateringar om Kajutan BC KAJBC
Du är redan följare. Får du inga mejl kan du redigera dina Notisinställningar under Mina uppgifter.
Klicka på bekräftelselänken i det mejl vi skickat dig för att börja ta emot uppdateringar från Kajutan BC KAJBC.
KAJBC
Följ oss för uppdateringar
Träningsmatcher inför onsdagens spel i Trollbäcken nu på måndag kl. 13.00 I parken. Spel och lite genomgång av regler under spelets gång.
Vad säger ni? : Tommy/Gittan, Björn/Roger F, Kjelle/Håkan A, Roger J/Arne, Jean N/Wicke och Håkan/Lena.
PS! Alla är välkomna men vi bryter inga dubbel par.
Svara gärna i kommentarer om ni kommer eller ej.
Arne! Anmälde Håkan och Kjelle som kommer att bestämma sig imorgon. Kan dom inte plockar jag bort dom.
Rapportera
Hej! Mycket trevlig tävling i Sparreholm kan rekommenderas. Fem matcher monrad tidsbestämda effektivt, inga väntetider och bara trevliga boulare. Toppen
Rapportera
Robban! Tycker det är bra att vi har några i klubben som är ute och tävlar. Frågan är hur det ser ut med prioriteringen med att tävla för medlemmarna? Att tävla ger tävlingsrutin och är nog den bästa medicinen till att utveckla sig inom boulen. Ut och spela, torska och bli taggad till att förbättra det som inte funkade är det som gäller.
Rapportera
Jean-Noel kommer med Wicke.
Rapportera