Fyll i din e-postadress för gratis uppdateringar om Kajutan BC KAJBC
Du är redan följare. Får du inga mejl kan du redigera dina Notisinställningar under Mina uppgifter.
Klicka på bekräftelselänken i det mejl vi skickat dig för att börja ta emot uppdateringar från Kajutan BC KAJBC.
KAJBC
Följ oss för uppdateringar
Kan vi inte lira på Svandamsskolan måste känna på gruset inför KM på Söndag ?
Rapportera
Lördags boule i morgon i svandamms parken.
Klockan 12.00 drar det igång och det är lottat.
Grattis Roger nu har du visat sorkarna vad skåpet
ska stå och grattis till er andra som kom två och trea vi möts på KMet
Söker spelare till Varberg strandcup. Pascal och jag behöver en dam till, förutom Nettan till fredagens mixed-dubbel och en spelare till öppen trippel på lördagen. Om någon saknar boende finns det för en person till en kostnad av 1000 kr.för 3 nätter. 10 minuter gångavstånd till fästningen. Ett enkelrum bredvid vårt enkelrum.
Rapportera
Spelstart för SINGELN Sön. 9:00 samling senast 8:45. TRIPPELN beräknas komma igång runt 14:00. M.V.H. Boholm.
Rapportera
STORT GRATTIS TILL- ROGER, BOHOLM O LILLEN som belade de tre första platserna i kortleken. Det var Rogers andra seger i tävlingen.
Rapportera
Licensierad för KAJ from. nu
Anette Eklöf 15587. Finns för avhämtning//RP
BOULE SM Hej ni som har era rum bokade hoss mig OBS
Det fins lakan och handdukar och alla har sängplatser Vi kommer att åka på söndagen cirka kl 10,30 det är cirka 48 mil och vi räknar vara framme mellan 18,00 och 19,00 INGER
Trippellaget Janne/Robban/? saknar en spelare till trippel KM... hör av er om någon är ledig för spel....
Rapportera
Håller med dig Packe!
RapporteraSka själv inte lira, men är lite tveksam till spel i parken på grund av exponering för hela Nynäs.
Även om man dricker vatten eller bara tar nån bärs blir man förknippad med alla tomburkar och Kung-kartonger som exponeras för mycket.
Därför spelar inte jag i parken. Tycker att exponeringen är mycket mindre på skolan, förutom alla fimpar som ligger över hela planen,vilket Lena har påtalat för mig ( Det är hennes arbetsplats)
Håller med dig Patrik att skolan är bästa träningsbanan. Parken är alldeles för lätt att lägga kloten på lillen.