Fyll i din e-postadress för gratis uppdateringar om Kajutan BC KAJBC
Du är redan följare. Får du inga mejl kan du redigera dina Notisinställningar under Mina uppgifter.
Klicka på bekräftelselänken i det mejl vi skickat dig för att börja ta emot uppdateringar från Kajutan BC KAJBC.
KAJBC
Följ oss för uppdateringar
Bra uppslutning på träningen idag, över 20 pers och många från öppna, kul!
Parfymerad klotväska röd med Fransk text kvarglömd på Svanis idag. Finnes hemma hos mig.
Bra träning med många besökare, men kl. 19.30 blev det kallt om tassarna.
Jag är i Värmland Onsdag heldag...inget spel altså för mig då
Så här ser föranmälningslistan ut till vinboulen fredag den 11/5.
Morgan, Anders R, Raija, Olle, Paula, IngaLill, Leif, Arne, Stina, Kerstin, Wailet. Kom ihåg. Utomhus kan vi vara hur många som helst. Inomhus är vi begränsade till 18 st. Jag fyller på listan i turordning allteftersom anmälningar kommer in via mejl. Mogge.
Sant Conny!!
Jag hade tagit ett annat beslut om det bara varit KM.
DM känns lite bättre träning inför SM.
Ingen fara, tävlar hellre hund än KM om de krockar. Du liksom jag har ju ett antal medaljer från KM så de känns inte lika efterlängtat. :)
Rapportera
Conny!!
Du får göra bättre förhandling hemma. Jag ska egentligen till Norrköpimg på fälttävlan under DM - trippel, men efter lyckad förhandling gick det vägen att lira DM. :)
Jag kan inte spela KM i trippel i dagsläget, uppbokad av hundtävling. Inte helt spikat, hunden ska snart löpa och då blir de Ingen tävling. Även seriespelet på söndagen måste jag avstå, måste åka till Borlänge.
Rapportera
hej wicke
RapporteraOm du inte hittar några andra så kan jag delta i trippeln om den fortfarande går 19 maj dubbeln vet jag inte om jag kan spela ännu mvh Rickard