Avbryt
Börja följ

Fyll i din e-postadress för gratis uppdateringar om Jäders IF

Följ

Jäders IF

Följ oss för uppdateringar
Följ

Vi använder cookies för att ge dig bästa upplevelsen. Läs vår cookiepolicy här. Genom att fortsätta använda tjänsten godkänner du denna.

Okej
Jäders IF
Välj lag

September 2019

Alla aktiviteter
  • 1Sön
    v.35
    • 00:00

      Träningsläger (lärgrupp) A-lag Damer


      00:00
    • 08:00

      Sammandrag Triangelns IK Eller IFK Eskilstuna P-10


      18:00
    • 08:00

      Ett tält bokat (P10 på sammandrag) P-10


      19:00
    • 09:15

      P11+P12: sammandrag! P-11/12


      15:00
    • 10:00

      Eskilstuna United DFF F08 Blå (hemma) F-07/08


      12:00
    • 11:00

      IK Standard P 09/10 (borta) P-09


      13:00
    • 14:30

      Eskilstuna City FK P08 Vit (borta) P-07/-08


      16:30
    • 15:00

      Eskilstuna Södra FF (borta) A-lag Herrar


      17:00
    • 15:00

      IFK Eskilstuna P 04 (borta) P-03-04


      17:00
  • 2Mån
    v.36
  • 3Tis
  • 4Ons
    • 17:15

      Träning Bollskola


      18:15
    • 18:00

      Match P09 P-10


      20:00
    • 18:00

      Träning F-09/-10


      19:00
    • 18:00

      Torshälla-Nyby IS P03 (hemma) P-03-04


      20:00
    • 18:00

      Träning P-06


      19:30
    • 18:00

      Torshälla-Nyby IS P-09 svart (borta) P-09


      20:00
  • 5Tor
  • 6Fre
  • 7Lör
    • 08:00

      jäders dagen F-11/12


      18:00
    • 08:45

      Match med P09 (3 spelare) P-10


      12:00
    • 09:00

      Jädersdagen Jäders IF


      16:00
    • 09:45

      IK Viljan Strängnäs P09 Vit (hemma) P-09


      11:45
    • 09:45

      Match mot ik Viljan P-09


      11:45
    • 10:00

      Sammandrag F-11/12


      15:00
    • 10:30

      Torshälla-Nyby IS P06 (hemma) P-06


      12:30
    • 11:00

      Skogstorps GOIF P08 (hemma) P-07/-08


      13:00
    • 13:00

      Gropptorps IF (hemma) A-lag Damer


      15:00
  • 8Sön
    • 11:30

      Syrianska FC P15 Röd (borta) P-03-04


      13:30
    • 12:00

      Vingåkers IF (borta) F-07/08


      14:00
    • 13:00

      Hälleforsnäs IF U (borta) A-lag Herrar


      15:00
    • 13:30

      DFK Värmbol 0910 0910 (borta) F-09/-10


      15:30
  • 9Mån
    v.37
    • 18:00

      Triangelns IK P06 Svart (borta) P-06


      20:00
    • 18:15

      Hällbybrunns IF U (hemma) A-lag Herrar


      20:15
  • 10Tis
  • 11Ons
  • 12Tor
  • 13Fre
  • 14Lör
    • 08:00

      Ett tält bokat (P10 på sammandrag) P-10


      19:00
    • 08:00

      Sammandrag Kvicksund P-10


      18:00
    • 10:00

      Hällbybrunns IF (hemma) F-09/-10


      12:00
    • 10:00

      Projektdag Jäders IF


      13:00
    • 13:00

      Julita GoIF (borta) A-lag Herrar


      15:00
  • 15Sön
    • 10:00

      Alsalam United SK P 13 år (borta) P-06


      12:00
    • 10:00

      Enhörna IF F-08/09 gul (hemma) F-07/08


      12:00
    • 10:00

      IK Viljan Strängnäs P09 Vit (borta) P-09


      12:00
    • 11:00

      Assyriska FF P03 (hemma) P-03-04


      13:00
    • 12:00

      Skogstorps GOIF P08 (borta) P-07/-08


      14:00
    • 13:00

      Hällbybrunns IF U (borta) A-lag Damer


      15:00
    • 15:00

      Stenkvista GoIF (hemma) A-lag Herrar


      17:00
    • 18:00

      IFK Mariefred (hemma) Veteranlag


      20:00
  • 16Mån
    v.38
  • 17Tis
  • 18Ons
    • 13:00

      SPF Seniorerna kafjärden Jäders IF


      17:00
    • 17:15

      Träning Bollskola


      18:15
    • 17:30

      Föreningsträning 4 F-11/12


      19:00
    • 17:30

      Träning F-09/-10


      19:00
    • 17:30

      Föreningsträning P-11/12


      19:00
    • 17:30

      Träningsmatch mot IFK Eskilstuna P-10


      19:00
    • 17:30

      Föreningsträning 4 F/P 2003-2012 Jäders IF


      19:00
    • 17:30

      Föreningsträning A-lag Herrar


      19:00
    • 17:30

      Träning P-06


      19:30
    • 17:30

      FÖRENINGSTRÄNING (Lärgrupp) P-07/-08


      19:00
    • 17:30

      Föreningsträning F-07/08


      19:00
  • 19Tor
  • 20Fre
  • 21Lör
    • 00:00

      Syrianska Eskilstuna IF P-09 (borta) P-09


      02:00
    • 08:00

      sammandrag i nyköping F-11/12


      16:00
    • 08:00

      P11+P12: sammandrag och uppvisningsmatch P-11/12


      16:00
    • 10:00

      IK Viljan Strängnäs F09 Blå (borta) F-09/-10


      12:00
    • 10:00

      IK Standard P 09/10 (hemma) P-09


      12:00
    • 10:00

      Enhörna IF F-08/09 gul (borta) F-07/08


      12:00
    • 10:30

      Eskilstuna City FK P06 (hemma) P-06


      12:30
    • 13:00

      Marsjö-Byle GoIF (borta) A-lag Herrar


      15:00
    • 18:00

      Sammandrag F-11/12


      19:00
  • 22Sön
  • 23Mån
    v.39
  • 24Tis
  • 25Ons
  • 26Tor
  • 27Fre
  • 28Lör
  • 29Sön
    • 09:00

      Skogstorps Cup P-10


      17:00
    • 10:00

      skogstorpsbollen F-11/12


      16:00
    • 10:00

      skogstorpsbollen F-11/12


      16:00
    • 10:00

      Vingåkers IF (hemma) F-07/08


      12:00
    • 14:00

      Hällbybrunns IF 1 (borta) P-09


      16:00
    • 16:00

      Träff P-09


      18:00
  • 30Mån
    v.40