Fyll i din e-postadress för gratis uppdateringar om Jäders IF F-15/16
Du är redan följare. Får du inga mejl kan du redigera dina Notisinställningar under Mina uppgifter.
Klicka på bekräftelselänken i det mejl vi skickat dig för att börja ta emot uppdateringar från Jäders IF F-15/16.
F-15/16
Följ oss för uppdateringar
Hej.
Jag har nu lagt till samtliga tränings- och matchtider inför hösten. Alla matchtider är dock preliminära, vilket betyder att de kan flytta någon dag. I nuläget ligger samtliga matcher på söndagar, men några kommer troligtvis att hamna på lördagar. Så fort vi har ett uppdaterat spelschema på fyller vi i det här.
Vi kommer också att fylla i vilken spelare som ansvarar för att ha en matchvärd på plats på våra hemmamatcher. Ni som har varit under våren är givetvis redan klara!
Första matchhelgen är den 9-10 augusti så vi startar träningarna redan den 5 augusti. Om ni vet att ni är bortresta under någon av matcherna så får ni gärna meddela oss det innan så vi kan flytta matcher om allt för många är borta.
Ha en fin sommar så ses vi i augusti!
Träning | 5 aug, 18:15 |
Träning | 6 aug, 18:15 |
Jäders IF- Skogstorp | 10 aug, 10:00 |
Träning | 12 aug, 18:15 |
Träning | 13 aug, 18:15 |
Kommentera
Du måste logga in för att kommentera