Fyll i din e-postadress för gratis uppdateringar om Janstorps AIF Herrsenior
Du är redan följare. Får du inga mejl kan du redigera dina Notisinställningar under Mina uppgifter.
Klicka på bekräftelselänken i det mejl vi skickat dig för att börja ta emot uppdateringar från Janstorps AIF Herrsenior.
Herrsenior
Följ oss för uppdateringar
Nono...
Så rätt så Ume. Det skall spelas match först. Resultatet är av sekundär betydelse i en träningsmatch. Men tempot skall vara där, viljan att kriga och försöket att "lira" är viktigt - för båda lagen.
Ta inte ut någon seger i förskott inte killar, men sen å andra sidan. Vad kan gå snett om Ume är kallad till båda matcherna.. Haha... Men de är rätt patrik, sjung ut bara din lilla näktergal.. Hahahahahaha
Rapportera
Alla har vi skulder & alla har vi skulder men ingen har sin oskuld kvar! för e det nån som har den så kommer JAIF & tar den
JAIF, JAIF, JAIF!!!!
ska bli nice & lira!
Min arbetsbörda är i största laget just nu. Men jag ställer upp både lördag och söndag. Självklart. Du vet väl att hjärtat är rött :)
/Åby
Sjukt tråkig CL-Omgång.... trodde mer på Barca & Inter matcherna...målsnålt...hoppas d blir bättre today!!!!
JAIF PÅ LÖRDAG! KOM O KOLLA GRABBZ!
:) :) :) :) :)
http://www.ystadsallehanda.se/article/20090225/SPORT/552119850/1013/&/Malkung-far-sallskap-av-malkung
Rapportera
Åby: egna musik?
RapporteraUme: haha jaja det e väl klart jag sjunger ut när handlar om JAIF! bara väldigt sugen på fotboll nu, börjar få tillbaka suget...det har ju varit på ett "all-time low" med ryggen skadad & så... matchen är långt ifrån avgjord, när domaren blåser i pipan efter 90+min så får vi se vad som står på "resultat tavlan"
:)