Avbryt
Börja följ

Fyll i din e-postadress för gratis uppdateringar om IK Wormo Seniorlag Damer

Följ

Seniorlag Damer

Följ oss för uppdateringar
Följ
IK Wormo
Fotboll
Seniorlag Damer

Skriv i gästboken

Logga in för att skriva i gästboken

Gästbok

  • 27 aug 2008 Emma

    Betty du behöver inte hämta mig på fredag. Jag slutar tidigare än vad jag trodde.

    Rapportera

    Rapportera

  • 27 aug 2008 Louise

    Hej! Hoppas allt ar bra dar hemma. Haller tummarna for er i helgen! 3 poang fixar ni latt. Har ar 30 grader i vattnet och 40 i luften. Harligt som tusan. Ses po mandag!! Kramar Louise

    Rapportera

    Rapportera

  • 27 aug 2008 Betty

    Ni får ha en riktigt trevlig resa Micke & Josse med familj..
    Ja på fredag får vi möta ett riktigt taggat lag som vill ha revansch. Vi ses ikväll på träningen tjejer...

    Rapportera

    Rapportera

  • 27 aug 2008 alice

    såg bilden nu. :b man är lång men står bakom sara så man ser halva huvudet bara :D haha.
    Men vi ses på träningen ikväll. hoppas vi blir många så att vi kan spela på helplan!!

    Rapportera

    Rapportera

  • 26 aug 2008 Micke

    Skoj att höra ifrån dig Erika. :)
    Jag pratade med din nye tränare i helgen, han verkar kanon så du får det säkert väldigt bra.

    Nu ger jag mig iväg på en välbehövlig semester (årets första lediga dagar) men jag kommer att sakna er :( den veckan jag är borta.
    Se nu till och vinn på fredag! Glöm inte bort att de säkert vill ha revansch för 1-11 i våras, så det blir ingen lätt match.
    Men gör ni jobbet fixar vi det.

    Au revoir!
    Mou!

    Rapportera

    Rapportera

  • 25 aug 2008 Erika

    Heej! Härligt att ni vinner igen :D Tråkit med så många mål insläppta, visste väl att jag gjorde lite nytta i backlinjen ) hihi.
    Hoppas allt är bra med er där hemma. Träningarna med Asarum har gått bra.
    Längtar till den 5:e så jag kan träffa er igen! Jag ska på begravning innan så jag är tyvärr inte 100 på att jag kommer, det är min fabror som gått bort precis.
    Ha det bra! kramar!!

    Rapportera

    Rapportera

  • 25 aug 2008 filippa

    hejsan töser och pågar,
    det har blivigt så hära att jag är sjuk men börjar tilfriskna, men problemet är att jag inte kan äta ngt fast mat och det innebär att jag inte frå träna av mina föräldrar och läkare pga min hälsa, sä när jag äntligen kan börja äta ordenklig mat så kommer jag till träningen igan, saknar er alla! kramar filippa Olsson

    Rapportera

    Rapportera

  • 24 aug 2008 Micke

    Matchreferatet är på plats!

    Nytt lagfoto är också på plats!
    Tyvärr var vi "bara" 20 spelare på plats, så ett nytt foto senare i höst kan bli aktuellt.
    Isåfall hoppas vi på solsken den dan, eller hur? :)

    Till sist
    Jag vill be er att inte använda gästboken som forum för diskussioner som är av intern karaktär.
    Vi träffas 3-4 dagar i veckan, så tillfällen ges var och varannan dag till att ventilera synpunkter, inte sant?

    Av denna anledning startar vi träningen med ett möte i omkl.rummet kl.19.00.

    Rapportera

    Rapportera

  • 24 aug 2008 stenis

    HÅLLER MED FILIP TILL 1000%, något har hänt med oss i laget!, det är långa vägar från vanligt!
    Ett litet möte hade suttit på sin plats! Många i laget vill få sin röst hörd och för dom som vänt sig till mig, kan jag tala!..

    Lite förändringar måste ske..
    Det blir inte alltid som man tänkt sig...

    Och DET SOM SER BRA UT PÅ PAPPRET, behöver inte vara bra i verkligheten!

    Ses imorgon!
    God kväll!

    Rapportera

    Rapportera

  • 24 aug 2008 Filip

    Vilken match vi gjorde i ösregnet :)
    Jag tar en vinst med 7-5 när som helst ,kan vi bara producera fler mål än vad vi släpper in så är jag nöjd ! :)

    Jag har startat en analys av vad som hänt i försvarspelet ,vi har gått från att ha det bästa försvaret (hela laget ! ) till att släppa in 9 mål på 2 matcher och vi kommer att hitta nya vägar redan till nästa helg, jag var jätte orolig för denna match då en förlust i en viktig match kan sätta sig på psyket ,därav att jag var så fokuserad som jag var ! JAG HATAR ATT FÖRLORA ! :)

    Vilket ni också gör !!! Varje gång vi bjöd in motståndarna i matchen så reste vi oss med en avundsvärd beslutsamhet varken ni eller vi gav upp ,vi spelade boll och kämpade hela vägen ända in i sista sekund av matchen !!!!! Fy fan vad bra !!!!!

    Jag fortsätter att propagera för bättre träningsnärvaro, vi kommer att titta närmare på detta ,vi måste hålla närvaron uppe annars så kan det börja reflektera sig i uttagningarna till matcherna vi har varit ganska "snälla " i våra bedömningar hittills .Detsamma gäller hur man spenderar dagen eller rättare sagt kvällen innan match ,den får absolut inte på något vis reflektera sig i spelet !Man sviker sina lagkamrater om man inte sköter detta på ett bra sätt ! :/

    Har sagt det förr " Det är ett privilegium att få vara med er och träna er i IK Wormo " och nu är det dags förr oss att ta oss samman, sluta leden och blicka framåt vi har några otroligt spännande veckor framför oss !

    Ses imorgon tjejer ! :)

    Rapportera

    Rapportera