Avbryt
Börja följ

Fyll i din e-postadress för gratis uppdateringar om IK Vista Herr

Följ

Herr

Följ oss för uppdateringar
Följ
IK Vista
Fotboll
Herr

Skriv i gästboken

1000 tecken kvar

Gästbok

  • 14 aug 2008 pastorn

    Riktigt underbart sms jag fick vid 20,45 Starkt jobbat och detta visar ju bara att vi fortfarande vill spela kvar i serien även nästa år. Se nu till att vara riktigt hungriga till på söndag för då ska vi köra på ännu hårdare. Väl mött!

    Rapportera

    Rapportera

  • 14 aug 2008 Benny

    Tja,
    Lycka till på matchen ikväll..
    Jag kommer förbi och kikar....

    Rapportera

    Rapportera

  • 14 aug 2008 Dembacke

    Lycka till ikväll killar, kommer tänka på er. :)

    Rapportera

    Rapportera

  • 13 aug 2008 Undrande

    Laget i morgon?

    Rapportera

    Rapportera

  • 12 aug 2008 Pärlå

    Lilla J:et behöver inte springa ifatt dej !!! räcker me o stå rätt o skrämma skiten ur dej ,, men risken e väl att du e som Forrest Gump då o springer bort.. !!!.. annars kan jag jag helt enkelt ta en stenhård boll o dra i väg på dej ,, så går jag ifatt dej ,,

    Rapportera

    Rapportera

  • 11 aug 2008 Filmkväll

    :)

    Rapportera

    Rapportera

  • 11 aug 2008 J:et

    Vi ser det som en coaching seger :) Annars går det se det som en riktig kämpar insats där jag framför allt vill hylla Adam i målet som limmade en straff, gjorde ytterligare några kanon räddningar och dessutom agerade i hela straffområdet och stoppade flera av deras långbollar genom att gå ut ocg rensa utanför straffområdet eller ta bollen om den var innanför linjen.
    Sen vill jag även hylla Mattias W! Om alla hade den energin när vi stressar motståndare så skulle vi vinna varje match lätt. Deras backar fick inte stå och sikta med passningar i många hundradelar.

    Men hela laget bet ihop och spelade bra. Mattias N spelade sin andra 90 min denna helg, Otto tappade en nagel under matchen men bet ihop och fortsatte spela ändå, Leo kämpade vann bollar och slog dessutom det avgörandet inlägget i slutet, Pastorn höll i bollen och fördelade boll och fick ett extra mål i protokollet men var faktiskt värd mål efter att ha vunnit en luftduell mot deras målvakt, Linus var med både offensivt och defensivt, Simon markerade bort deras forwards så de klagade på att han var för närgången och resten som jag inte orkar nämna just nu spelade riktigt bra de med!


    Pärlå jag visste inte att du gillar min röv. Men ska du ha den så får du först hinna ikapp mig så jag är inte särskilt orolig... men det kanske vore motivation för dig att röra på benen? Ska jag bli din personlige kondistränare?

    Rapportera

    Rapportera

  • 11 aug 2008 Pärlå

    Lysande Teddan!!! att du var ett sånt genì!!!!

    Rapportera

    Rapportera

  • 11 aug 2008 Teddan

    underbart o se er i U-laget igår o ett sånt genidrag jag gjorde o slängde in leo istället för otto. Lite Impad sj faktiskt :). Syns imorgon gubbar

    Rapportera

    Rapportera

  • 10 aug 2008 frågande

    När e samlingen på shell ida?

    Rapportera

    Rapportera