Fyll i din e-postadress för gratis uppdateringar om IK Kongahälla P2015Nord
Du är redan följare. Får du inga mejl kan du redigera dina Notisinställningar under Mina uppgifter.
Klicka på bekräftelselänken i det mejl vi skickat dig för att börja ta emot uppdateringar från IK Kongahälla P2015Nord.
P2015Nord
Följ oss för uppdateringar
Hej!
Vi har precis fått info från klubben att vi i år får en uppsättning träninskläder bestående T-shirt, shorts och strumpor.
Detta är till alla som betalt in medlems/träningsavgiften som har skickats ut till alla (har ni inte fått fakturan så hör av er till oss så kollar vi på det).
Vi vill att ni skickar storlekar till ikk.p15ledare@gmail.com
T-shirt finns i storlek 128, 140, 152, 164
Shorts finns i storlek 128, 140, 152
strumpor finns i storlek 0=27-30, 1=31-34, 2=35-38
Kläderna har varit små i storleken tidigare och är liknande modell nu, vill man prova kläder så hoppas vi kunna ha några ex på träningen på tisdag eller så kan man åka till ikks secondhandbutik där dom har provexemplar.
Vid frågor så ställ dom i kommentarer här eller prata med oss på träningen!
Sista dag för beställning är söndag 1/5!
Så här ser vi gärna att mailen ser ut till oss:
Sigge Berggren
T-shirt 140
Shirts 140
strumpa 1
//Ledarna
| Nol IK (hemma) | 23 maj, 12:00 |
| Torslanda IK D (borta) | 24 maj, 13:15 |
| Träning | 25 maj, 18:00 |
| Träning | 27 maj, 17:15 |
| Utbynäs FF Svart (borta) | 31 maj, 14:30 |
Hej, Carl ansluter i augusti (när vi flyttat till Kungälv) - jag gissar att vi får fakturan först då? Kommer man kunna få träningskläder då också? Eller är det bara om man börjar nu innan sommaren? MVH Anna
RapporteraRapportera
Hej! Jag har inte fått någon faktura, har mailat tidigare om detta.. Vem kan jag kontakta?
RapporteraElias Larsson spelar i P15.
Hälsningar
Rapportera
Hej!
RapporteraEmil Hansson har inte heller fått faktura verkar det som..
Rapportera
Anna Lundbom - om du mailar in storlekar så ser vi till att beställa det nu. Fakturorna hade nog skickats ut innan ni lades till systemet så vi får lösa det när han börjar i augusti.
RapporteraLinda, Jennifer och Anna J - verkar vara en del som har problem med fakturorna men vi ska prata med kansliet så får dom skicka ut igen till dom som inte fått. Tips är att kolla även skräpposten om det fastnat där, företaget som fakturerar heter billogram.
Rapportera
Tack för snabbt svar, Tommie! Jag mailar in storlek.
RapporteraRapportera