Fyll i din e-postadress för gratis uppdateringar om IK Fyris F16/17
Du är redan följare. Får du inga mejl kan du redigera dina Notisinställningar under Mina uppgifter.
Klicka på bekräftelselänken i det mejl vi skickat dig för att börja ta emot uppdateringar från IK Fyris F16/17.
F16/17
Följ oss för uppdateringar
Hej
Lagen
Nu har jag uppdaterat aktiviteten poolspel på söndag med vilka som spelar i vilka lag. Om någon blir sjuk eller något händer som gör att man inte kan delta på hela eller delar av Söndagens matcher meddela oss.
Samling
Alla samlas vid ingången till fotbollsplanen kl. 09.30. Önskar att ni försöker komma i tid så barnen hinner värma upp innan match.
Tränare som är med på Söndag
Jonas
Abbe
Rasmus
Petronella
Ta med
Matchtröjan
Fotbollsshorts
Långärmad tröja och byxa att ta på sig mellan matcherna
Fotbollsskor
Fotbollsskydd och fotbollsstrumpor (viktigt! Om barnet ej har fotbollsskydd kommer de tyvärr inte få spela och det pga regler)
Vattenflaska
Lunch
Kiosk
Finns på plats med korv, hamburgare och toast m.m.
Till föräldrar som hejar på barnen
Laget står på ena sidan planen och föräldrar på andra sidan som en hejarklack för att barnen ska lära sig att nu är det match och det är tränarna jag ska lyssna på
Heja på hela laget men uppmuntra gärna ditt eget barn innan och efter match så hon känner sig sedd.
Vi applåderar oavsett vilket lag som gör mål då det fortfarande är låg ålder på barnen och inga poäng räknas.
Vårt mål just nu är att bygga lagkänsla, få barnen att förstå fotbollens regler och ha kul.
Skjuts
Har ni problem att ta er dit eller hem så meddela oss i god tid så försöker vi hjälpa till.
Tack för att ni läst igenom och hjälper oss med ovan, vi vill att vi tillsammans får ett starkt tjejlag. Ni är lika viktiga som oss tränare för att skapa detta.
Mvh Tränarna F16/17
| Träning | 11 jun, 17:30 |
| Örsundsbro IF (hemma) | 14 jun, 15:00 |
| Ledarmöte | 14 jun, 17:00 |
| Träning | 15 jun, 17:30 |
| Träning | 18 jun, 17:30 |
|
|
Ik Fyris VM-tips |
| 20 maj | Basket |
| 10 apr | 25% på Intersport |
Kommentera
Du måste logga in för att kommentera