Fyll i din e-postadress för gratis uppdateringar om Ingelstad IBK P-13/14
Du är redan följare. Får du inga mejl kan du redigera dina Notisinställningar under Mina uppgifter.
Klicka på bekräftelselänken i det mejl vi skickat dig för att börja ta emot uppdateringar från Ingelstad IBK P-13/14.
P-13/14
Följ oss för uppdateringar
Hej!
Från och med söndag den 16/1 kommer vi att starta träningen 15 min tidigare. Ny träningstid är 8.45-10.00. Viktigt att ni kommer i god tid så att vi kan köra igång när vi ska.
Vi ber er föräldrar om hjälp med sargen, vill du hjälpa till behöver du vara i hallen 8.30. Prata med oss ledare innan du går in så att vi kan undvika trängsel.
Som jag tidigare skrev är ingen publik tillåten på träningarna, om behov finns prata med någon av oss ledare.
Jag vill påminna er om att i så god tid som möjligt höra av er till mig Hanna om ert barn inte kommer på träningen (underlättar planering, storlek på sarg osv). Skicka sms till 0709605735, tack!
Barnen kommer fortsätta få kallelse inför poolspel. Alla barn kommer erbjudas två poolspel under våren. I kalendern på laget.se kan ni se datum för kommande poolspel.
Hör av er här eller till mig om det finns frågor!
Inga kommande aktiviteter
Kommentera
Du måste logga in för att kommentera