Fyll i din e-postadress för gratis uppdateringar om IFK Kumla Fotboll P-2016/2017
Du är redan följare. Får du inga mejl kan du redigera dina Notisinställningar under Mina uppgifter.
Klicka på bekräftelselänken i det mejl vi skickat dig för att börja ta emot uppdateringar från IFK Kumla Fotboll P-2016/2017.
P-2016/2017
Följ oss för uppdateringar
Hej alla vill bara tacka för en rolig helg för många av barnen. Vi som spelade 5 manna cupen på ekäng i blåst o regn hela dagen. Stor eloge till ungarna som höll ut hela tiden o tappade inte suget. Vi spelade bra fotboll varje match. Andra gänget som spelade första 7 manna cupen bra kämpat ni med. Har haft kontakt med beba o danni under dagen. Så kul o följa kumla p016/017 utveckling. Det kommer bli en spännande säsong framöver med mycket spel i både 5 manna och 7 manna.
Tack igen ⚽
Stort tack till alla er ledare för ert engagemang! Ni gör ett grymt jobb med barnen 😀💪
RapporteraRapportera
Ni är helt fantastiska alla ledare! och BARN ❤️
RapporteraRapportera
Ingen träning denna vecka. Vi återkommer när det blir en "avslutning" för utomhus o återkommer när vi kommer börja köra inne
RapporteraRapportera
Stort tack för ert fantastiska ledarskap under säsongen ⚽�
RapporteraRapportera
Ni är grymma alla ledare och föräldrar som engagerar sig och lägger ner tid på våra barn. Och så roligt att se hur barnen har utvecklats på fotbollsplanen ✨
RapporteraRapportera