Fyll i din e-postadress för gratis uppdateringar om IFK Kumla Fotboll P-2014
Du är redan följare. Får du inga mejl kan du redigera dina Notisinställningar under Mina uppgifter.
Klicka på bekräftelselänken i det mejl vi skickat dig för att börja ta emot uppdateringar från IFK Kumla Fotboll P-2014.
P-2014
Följ oss för uppdateringar
Fler roliga nyheter!
Vi har anmält två lag till Transtenscupen i Hallsberg lördag den 13/8. På föräldramötet diskuterade vi smått om att avvakta med cuper till nästa år, men när vi fick denna inbjudan kände vi att det vore kul med en så närliggande cup som också ligger bra i tid. Oklart med spelschema och hur många spelare vi kommer kunna kalla utan det får vi återkomma till i början på augusti.
I och med detta har vi också lagt in en extra träning söndagen den 7/8. Vi hade tidigare bestämt att dra igång höstsäsongen den 9/8 men vi känner att det är bra om vi får in två träningar innan cupen går av stapeln.
| Träning | 19 maj, 18:30 |
| Träning | 21 maj, 18:30 |
| Örebro SK FK Vit 3 (hemma) | 23 maj, 10:00 |
| Karlslunds IF FK Blå (hemma) | 23 maj, 12:00 |
| Träning | 24 maj, 09:00 |
Kul!👌
RapporteraRapportera
Vad skoj, Loui skulle absolut vilja vara med och spela!
RapporteraRapportera
👏
RapporteraRapportera