Fyll i din e-postadress för gratis uppdateringar om IFK Kumla Fotboll P-2012
Du är redan följare. Får du inga mejl kan du redigera dina Notisinställningar under Mina uppgifter.
Klicka på bekräftelselänken i det mejl vi skickat dig för att börja ta emot uppdateringar från IFK Kumla Fotboll P-2012.
P-2012
Följ oss för uppdateringar
Hejsan!
Nu har vi lämnat ett väldigt annorlunda år. Som har ställt till det på många olika sett. Nu går vi in i 2021 och hoppas på att vi snart kan börja återgå till det normala.
Året som varit har ändå varit en bra fotbollssäsong för våran del, då vi fått ihop ett lag ä vilket vi inte riktigt trodde i början. Det känns riktigt kul och ni har fantastiska grabbar, vi tycker att det är superkul att träna killarna. Och vi hoppas att ni är lika nöjda som vi är.
Vi kommer kalla till ett föräldramöte i mars. Vi vill att denna gång så kommer det minst en förälder per barn. Då förra mötet var rätt snålt med föräldrar.
Vi kommer rivstarta igång det nya året direkt, vi kommer träna torsdagar och söndagar.
Med start v1
Torsdagar kommer vara löptröning på olika platser. kan vara så att vi hittar på något annat med någon gång. Vi startar på torsdag den 7/1 i viaspåret kl 17,00-18,00 med samling vid grillplatsen. Glöm ej att ha bra skor att springa i. (ej fotbollsskor
Vi kommer även träna på söndagar på konstgräset. Just nu har vi bara fått tid för v1 men resterande veckor återkommer vi med så fort vi fått tider.
De som är med konstgräset är att det kan bli inställd träning med kort varsel då vi inte får träna om det kommer snö och det finns snö på planen.
Vi startar med träning på konstgräset 10/1 kl 10,00-11,30. Vi vill att grabbarna ska vara klara 10,00 så vi kan starta träningen. Vet man att man blir lite sen skicka ett sms så vet vi.
Tänk på kläder nu underställ när det börjar bli kyligt ute mössa ett par lättare handskar.
Tänk fortfarande på att är ni förkylda har symtomer stanna hemma. Dela inte vattenflaska märk upp eran flaska med namn.
God fortsättning så ses vi på torsdag för årets första träning.
Mvh tränarna
| Karlslunds IF FK 1 (hemma) | 7 jun, 10:00 |
| IK Sturehov 1 Vit (borta) | 9 jun, 18:30 |
| Örebro Cupen 2026 | 13 jun |
| Örebro Syrianska IF Ungdom 1 (borta) | 22 jun, 18:30 |
| Karlslunds IF FK 2 Röd (hemma) | 28 jun, 14:00 |
Kommentera
Du måste logga in för att kommentera