Fyll i din e-postadress för gratis uppdateringar om IFK Kumla Fotboll F-2017
Du är redan följare. Får du inga mejl kan du redigera dina Notisinställningar under Mina uppgifter.
Klicka på bekräftelselänken i det mejl vi skickat dig för att börja ta emot uppdateringar från IFK Kumla Fotboll F-2017.
F-2017
Följ oss för uppdateringar
Hej allesammans,
Vi vill börja med att tacka för engagemanget hos de spelare som deltagit inomhus under hösten/vintern. Kul att se att så många som dykt upp.
Igår körde vi årets sista träning och nu tar vi en paus över jul och nyår.
Efter det nya året kör vi igång igen den 11 januari med en SÖNDAGS-träning i SKOGSTORPSHALLEN.
Detta eftersom vi är bokade på ett poolspel i Mellringe lördagen den 17 januari och därmed ställer in den planerade träningen den dagen.
Efter dessa två tillfällen kommer vi återgå till lördagar klockan 11 i Kumlaby. Skillnaden som kommer vara är att vissa träningar blir en halvtimma längre än tidigare (alltså 11.00-12.30), vilka träningar det gäller kommer framgå i kalender och kallelser.
Kalendern kommer uppdateras och kallelser kommer gå ut för den 11 och 17 januari i början på nästa år. Avseende poolspelet har vi inte mer information idag.
Det vi kan informera om är att i det fall vi får "för många" anmälda så kommer träningsnärvaron inomhus vara det som styr.
Återigen, tack för i år.
Önskar er alla en God Jul och ett Gott Nytt År!
//Ledarna
| Träning | 4 jun, 17:00 |
| Poolspel 3 i Kumla | 7 jun, 11:00 |
| Träning | 9 jun, 17:00 |
| Träning | 11 jun, 17:00 |
| Träning | 16 jun, 17:00 |
Tack för detta fotbollsår❤️ God jul och gott nytt år på er allihopa 💫🎄
RapporteraRapportera
Tack för detta fotbollsår! God jul och Gott nytt år! ❄🎄
RapporteraRapportera
Tack för ert engagemang! God jul och gott nytt år 💫
RapporteraRapportera