Fyll i din e-postadress för gratis uppdateringar om IFK Kristinehamn Handboll F8 (födda -17)
Du är redan följare. Får du inga mejl kan du redigera dina Notisinställningar under Mina uppgifter.
Klicka på bekräftelselänken i det mejl vi skickat dig för att börja ta emot uppdateringar från IFK Kristinehamn Handboll F8 (födda -17).
F8 (födda -17)
Följ oss för uppdateringar
Hej Hörrni!
Fick höra att en del av tjejerna ska på kalas på lördag, och att det kalaset slutar vid 15 och därmed krockar lite grann med matcherna. Vi förstår förstås att man inte vill missa ett kalas, och har ett förslag på lösning så man kan hinna med båda!
Eftersom vi är två lag, så har vi tur att de första matcherna ligger på olika tider. Ena lagets första match är 15.30, medan andra lagets första match är 15.50, och den senare av dem borde ju kunna gå att hinna med för de tjejer som är på kalas innan.
Josef (Sigrids pappa) har sagt att han kan hämta de tjejer som vill spela match efter kalaset och köra alla till och från Karlstad. Han kan också få matchställ av mig för de tjejer som åker med honom, så att det går snabbt och smidigt med ombyte.
Meddela mig genom att kommentera under detta inlägg, eller skicka ett sms till mig på 0704420070, om detta gäller er - så vet vi hur vi ska dela upp lagen på lördag. Meddela även ifall er dotter vill åka med Sigrids pappa, eller om ni tar egen bil!
Mvh Lina
| IF Hellton 3 (hemma) | 6 dec, 15:30 |
| Matcher 6/12 | 6 dec, 15:30 |
| Säffle HK (borta) | 6 dec, 15:50 |
| IF Hellton 1 (borta) | 6 dec, 15:50 |
| IF Hellton 1 (borta) | 6 dec, 16:30 |
|
|
Helgens matcher V49 |
| 3 dec | Anmälan till årets klasshandboll |
| 26 nov | Helgens match V48 |
| 20 nov | Helgens matcher V47 |
| 14 nov | Leka - Lära -Lördag |
Luna åker gärna med sigrids pappa
RapporteraRapportera
Toppen Isabella, det är noterat!
RapporteraRapportera
Hej Det har kört ihop sig på lördag med skjuts finns de nån chans att Kaylie kan åka med nån ditt/hem ?
RapporteraRapportera
Tora åker gärna med sigrids pappa hon är på det kalaset innan!
RapporteraRapportera
Hej!
RapporteraMaria - absolut, det löser vi!
Linda - Toppen, då vet vi det!
Rapportera
Märta kommer och åker med Sigrids pappa!
RapporteraRapportera
Hej. Wilma har legat i influensan hela veckan och har nu även ögoninflammation så tror inte hon är såpass pigg på lördag så hon orkar tyvärr 😓
RapporteraRapportera
Va bra Lina att nån finns för Kaylie ang skjuts :) Kaylie ska inte på nått kalas på lördag
RapporteraRapportera
Felicia - ojdå, hoppas hon kryar på sig och mår bättre snart!
RapporteraMaria - okej, toppen, då kan hon komma upp till samlingen 13.45! :)
Rapportera
Jag är ledsen att jag inte kan närvara vid matchen som tränare och pappa. Jag har en viktig resa till mitt land.
RapporteraRapportera
Jag önskar tränarna och föräldrarna, och särskilt tjejerna, mycket nöje. Lycka till!
RapporteraRapportera