Avbryt
Börja följ

Fyll i din e-postadress för gratis uppdateringar om IFK Kristinehamn Handboll F14 (födda -10)

Följ

F14 (födda -10)

Följ oss för uppdateringar
Följ
IFK Kristinehamn Handboll
Handboll
F14 (födda -10)

Information säsong 2025-2026 och frågeformulär

för 4 dagar sedan 5 kommentarer 208 visningar
Kanslist ObemanadJustNu Kanslist
5 kommentarer
  • för 4 dagar sedan Tony Lundberg

    Kommer Pelle hålla de individuella teknikträningarna?

    Rapportera

    Rapportera

  • för 4 dagar sedan Tobias Pettersson Viklund

    Jag har dialog med Pelle om dessa träningar. Vad de ska innehålla, när på säsong ska vi träna vad ect. Så han är involverad, men inte säkert att han kommer kunna vara den tränaren som håller i dessa alla gånger. Vi kommer skicka ut mer information kring individuella träningar och styrketräningar när vi väl har allt på plats inför nästa säsong

    Rapportera

    Rapportera

  • för 3 dagar sedan susanne sander

    Tack så mycket för tydlig information! Det låter som en bra lösning att slå ihop lagen då ett par av dem har relativt få spelare och att vi samtidigt får möjlighet till 3 träningstillfällen i veckan gör att det blir bra tränings-kvantitet även fast det är många tjejer. Mycket tacksam för att Marcus ställer upp som huvudtränare och att Anders och Emelie också fortsätter, det känns jättebra. Det enda jag saknar och undrar över är Pelles plats. Han har ju varit huvudtränare för F13 i ca 5 år och utvecklat det laget på ett mycket bra sätt och naturligt vore att han också var en del av tränarstaben. Men är det så att han endast vill köra teknikträning ? Också med tanke på hur stort laget är och att det blir två serier så skulle det vara bra med ytterligare en tränare i Pelle. Som sagt i övrigt ser det ut som ett bra upplägg och det kommer bli en spännande säsong!

    Rapportera

    Rapportera

  • för 3 dagar sedan Tony Lundberg

    Tack för info, personligen tror jag Pelles djupa kunnande skulle vara att bra tillskott då han är duktig på teknik och skadeförebyggande givetvis under förutsättning att han har tid och lust. Inte minst viktigt nu när tjejerna växer och blir starkare.

    Rapportera

    Rapportera

  • för 3 dagar sedan Michaela Skoglöf

    Jättebra info o ja tror mycket på denna tränarstaben o att de blir en bra lösning för tjejerna

    Rapportera

    Rapportera

Du måste logga in för att kommentera

Logga in