Fyll i din e-postadress för gratis uppdateringar om IFK Eskilstuna P12
Du är redan följare. Får du inga mejl kan du redigera dina Notisinställningar under Mina uppgifter.
Klicka på bekräftelselänken i det mejl vi skickat dig för att börja ta emot uppdateringar från IFK Eskilstuna P12.
P12
Följ oss för uppdateringar
Adam kommer tyvärr inte till träningen idag, vi hämtar hans skor på tisdag istället 😊
Rapportera
Hej! Någon av grabbarna som saknar ett par svarta innefotbollskor? Hämtas hemma hos mig eller återfås på träningen på söndag.
Rapportera
Hej! En kvarglömd, omärkt, överdragströja idag på träningen. Någon som saknar den?
Rapportera
Hej! Notera att träningen på lördag kl. 13.30 är i Vilstahallen. Nästa helg är vi tillbaka i Stiga.
Rapportera
Ja, träning för grabbarna på ytan bredvid de uppkritade planerna på Gärdet. Blir mörkt till 18.30 så träning fram till dess och vi försöker hålla mötet så det slutar 18.30 också.
Rapportera
Hej! Blir det träning i kväll eller är det för blött på planen?
Rapportera
Målvaktsträning del av träningen imorgon (29/9) för de som vill! Ta gärna med målvaktshandskar om ni har.
Rapportera
Lukas kommer tyvärr inte kunna vara med på söndag när det är minicup då han va riktigt sjuk förra veckan och idag fick han beskedet dubbelsidig öroninflammation så kommer därför gå på en penicillinkur. Han måste vila ett tag till men hoppas på att kunna vara frisk till örebro cupen.
Rapportera
Hej
RapporteraJag har en son Leon född-12 som gärna vill börja spela, är det möjligt att börja i erat lag?
Mvh Jenny Viktorsson