Fyll i din e-postadress för gratis uppdateringar om IFK Aspudden-Tellus P2010 Röd
Du är redan följare. Får du inga mejl kan du redigera dina Notisinställningar under Mina uppgifter.
Klicka på bekräftelselänken i det mejl vi skickat dig för att börja ta emot uppdateringar från IFK Aspudden-Tellus P2010 Röd.
P2010 Röd
Följ oss för uppdateringarLogga in för att skriva i gästboken
Hej! Emil BL kom hem med en träningströja det står AL på istället för sin egen efter träningen måndag den 17 maj. Han tror det är Alesandra L tröja? Har Alesandre kanske Emils tröja? Mvh Malene 0702582429
Rapportera
Vad sägs om en avslutnings picknick den 16 juni efter träning på Linnea? Vi kanske kan komma vid 18 medans barnen tränar och göra det klart.
Om alla har egen mat och filt med och sitter med 2 meter mellan ska det väl gå bra. Eller vad tycker ni?
Jag köper gärna en present till tränarna om ni swishar mig 50kr per barn. Skriv barnets namn och röd eller blå. Tänkte ta kontakt till en förälder från blå så vi kan göra en gemensam avslutning och present. Ni som vill vara med på presenten kan väl swisha mig innan måndag så att jag slipper fråga flera gånger. 0702582429.
Tycker ni att det är fel med tanke på omständigheterna, tveka inte att säga till här.
Ha det bra/ Malene Bay Landin, Emils mamma från P10 röd
Hej Johan,
Vi har ingen gemensam inloggning.
Beställ via IFK Aspudden-Tellus webbshop hos Stadium Teamsales på https://www.stadium.se/foreningar/1491453
Jag är osäker på om man behöver logga in.
Man kan även handla direkt i butik på Stadium i Kungens Kurva (begränsat urval).
Men åh så fantastiskt vänligt och bra! Visst bor ni nära Pilis? Elias kan komma ner för trappan och vänta på er vid skolan kl 11 eller när tänkte ni gå? Mitt telenr 073-9764716! /Annelie
Rapportera
Hej, undrar om någon passerar förbi Midsommarkransen (vid Uppenbarelsekyrkan) på väg till fotbollsträningen idag och i sådana fall kan ta med Elias. Då jag tyvärr inte kan ta honom till träningen idag då jag ligger i influensa. Elias är frisk och vill gärna gå på träningen./Annelie
Rapportera
Hej! Ni som vill vara med på present till tränarne får swisha mig innan 12 imorgon. Tänker köpa presenterna då
RapporteraHoppas att ni har haft en fin helg. / Malene mamma till Emil från p1 röd