Avbryt
Börja följ

Fyll i din e-postadress för gratis uppdateringar om IBF Säter PF2018

Följ

PF2018

Följ oss för uppdateringar
Följ
IBF Säter
Innebandy
PF2018

Skriv i gästboken

1000 tecken kvar

Gästbok

  • för 17 dagar sedan Casper Wass

    Vi tar med oss det i åtanke för nästa säsong. Man anmäler antal lag till förbundet innan säsongen börjar. Det går tyvärr inte att anmäla fler under säsongens gång. Vi kommer lägga ut en intresseanmälan inför nästa säsong här under våren.

    Rapportera

    Rapportera

  • för 17 dagar sedan Emma Frank

    Jag tycker att det alltid borde vara tre lag anmälda
    Med tanke på hur många barn vi har, 10 stycken i ett lag är på tok för mycket, då tröttnar barnen och ligger på bänken och tappar fokus. Om det är nåt ungarna har så är det energi, så dom blir inte trötta av att spela varannat byte. Men däremot blir som trötta på att vänta två byten. Tänka på tills nästa säsong.

    Rapportera

    Rapportera

  • för 18 dagar sedan Casper Wass

    Hej, jag förstår dig. Dock har vi från förbundet att det ska vara max 10 deltagare per lag och vi har 2 st lag anmälda till seriespelet. Vi har sagt att om det är samma barn som är reserv så kommer vi lotta istället. Inför knattespelen så skrev jag i messengergruppen att man kan anmäla ett till lag om vi blir flera barn som anmäler sig.

    Rapportera

    Rapportera

  • för 18 dagar sedan Paulina Smith

    Hej,
    Jag måste få ur mig detta nu. Jag är så trött på att anmälningarna till sammandrag och liknande bara är öppna för de första som anmäler sig. Ikväll klockan 18.11 fick vi ett mail om anmälan till knattespelen och 18.35 när vi anmälde Louie var han barn nr 19 av 20. Barn som har föräldrar som inte sitter med telefonen i handen konstant ska inte straffas. Om det är fler än de 20 som anmäler sig får ni gå på närvaro på träning eller lottning för detta är inte ok. Vi som föräldrar måste kunna vara närvarande med våra barn en söndagskväll utan att behöva kolla varenda pling på telefonen.

    Rapportera

    Rapportera

  • 6 dec 2025 Lina Henriksson

    Milian kommer inte på matchen i morgon mvh

    Rapportera

    Rapportera

  • 2 okt 2025 Linn Mildenberger

    Vi kan dessvärre inte komma på föräldramötet på söndag.

    Rapportera

    Rapportera

  • 27 jan 2025 Angelica Karlsson

    Moa kommer inte idag.

    Rapportera

    Rapportera

  • 6 jan 2025 Casper Wass

    Ring mig ifall ni står vid entrén vid skönvik och inte kommer in idag. 0761484741

    Rapportera

    Rapportera

  • 5 jan 2025 Casper Wass

    God fortsättning. Träningarna drar igång imorgon 6/1 kl 16:20-17:20.

    Rapportera

    Rapportera

  • 17 apr 2024 Nermin Husic

    Fotboll i skönvikshallen tisdagar 17:00 till 18:00👍👍
    Hoppas att de många som kommer ⚽⚽⚽
    Varmt välkomna

    Rapportera

    Rapportera